Poznań był pierwszym przystankiem na trasie zespołu Sabaton po Polsce.

"We are Sabaton. We play heavy metal" - tak tuż po godz. 21 przywitał się z poznańską publicznością Joakim Broden. Niezwykle popularni metalowcy ze Szwecji pojawili się u nas w ramach promocji swojego ostatniego krążka "Heroes". Jednak tego wieczoru mogliśmy posłuchać kawałków ze wszystkich płyt zespołu z Falun.

Sprawdź serwis: Koncerty w PolsceOczywiście największym aplauzem cieszyły się utwory związane z historią Polski. "Uprising", opowiadający o Powstaniu Warszawskim, z nieśmiertelną frazą "Warszawo, walcz!", zabrzmiał na koniec podstawowego setu. Z kolei kompozycja "40:1", opisująca bohaterską postawę polskich żołnierzy w bitwie pod Wizną, rozgrzała publiczność na bis.

- Jesteście niezwykłym narodem, ponieważ historia waszego kraju nie jest wam obojętna. Dostajemy mnóstwo maili od polskich fanów. To jest niesamowite - chwalił naszą publiczność Broden.

Oprócz poważnych tematów, nie brakowało także scenicznych żartów. Frontman Sabaton często przekomarzał się z widzami, a także z kolegami z zespołu. Próbował udowodnić, że jest zdolnym gitarzystą, prezentując fragmenty utworów Metalliki i Michaela Jacksona. Na hasło "jeszcze jedno piwo" opróżnił duszkiem butelkę złocistego trunku. Wykazał się też znajomością polskich słów, niekoniecznie tylko wulgaryzmów...

- Koncerty w Polsce traktujemy szczególnie, a takie wieczory jak ten, wywołują u mnie gęsią skórkę - zaznaczył.

Jako support we wtorkowy wieczór wystąpiły zespoły Frontside, Battle Beast i Delain.

Mało Wam muzyki Sabaton na żywo? W czwartek 22 stycznia Szwedzi zagrają w Krakowie w hali Wisły, w piątek w Warszawie na Torwarze, a w sobotę we Wrocławiu w Orbicie.


Koncerty w Polsce

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

cgeq (gość)

Zespoły satanistyczne przed Sabatonem to totalna porażka i kompromitacja..Niech sobie graja w swoich dziurach... Sabaton nie powinien się na to zgadzać !!!!!!!!!!