Wybierz region

Wybierz miasto

  Salonowa Orkiestra Zdrojowa

  Buskie Samorządowe Centrum Kultury
  Busko-Zdrój, ul. Adama Mickiewicza/22, +48 41 378 23 19

  15:30 Poniedziałek, 26 października

  • 5zł

  Salonowa Orkiestra Zdrojowa

  Orkiestra Zdrojowa istnieje w Busku od ponad pół wieku. Obecnie tworzy ją 7 muzyków grających dla kuracjuszy przebywających w naszym uzdrowisku. Swoje powstanie orkiestra zawdzięcza prof. Janowi Krzesimowskiemu, który powołał ją do życia w 1947 r.
  Obecnie Salonowa Orkiestra Zdrojowa wykonuje rocznie ok. 90 koncertów dla kuracjuszy i mieszkańców Buska-Zdroju. Bierze udział w festiwalach muzycznych oraz koncertach promujących miasto i uzdrowisko. Jest także „ambasadorem” wśród słuchających jej obcokrajowców. Niebywała popularność Salonowej Orkiestry Zdrojowej bierze się z profesjonalizmu muzyków, świetnego repertuaru, znakomitego wykonania i prezencji, co wyrażane jest w opiniach ludzi przybywających zawsze w kompletach na jej koncerty. Dopóki istnieje Uzdrowisko Busko-Zdrój, zawsze towarzyszyć mu będzie muzyka Salonowej Orkiestry Zdrojowej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Tylko prawdziwy maester wie, w jaki sposób są spokrewnione te postacie z Gry o Tron. QUIZ