Wybierz region

Wybierz miasto

  XXI Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Lato z Chopinem" - dzień 8

  Sanatorium Marconi
  Busko-Zdrój, ul. Rzewuskiego F./1, +48 41 370 31 51

  19:00 Piątek, 24 lipca

  • 20zł

  Lato z Chopinem to największy i najbardziej prestiżowy festiwal pianistyczny w regionie świętokrzyskim. Twórcą oraz wieloletnim organizatorem festiwalu była zmarła, 9 grudnia 2013 roku znana polska pianistka Barbara Hesse-Bukowska. Poszczególne koncerty prowadził jej syn, Maciej Piotrowski, także pianista i profesor, wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od lipca 2014 roku funkcję dyrektora artystycznego festiwalu pełni, namaszczony do tej funkcji przez samą artystkę, dr Krystian Tkaczewski.
  Od 1994 r. w uroczej zabytkowej Sali Koncertowej Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju rozbrzmiewają piękne polonezy, mazurki, ballady, sonaty oraz inne utwory fortepianowe nie tylko Fryderyka Chopina ale także innych uznanych kompozytorów. Wykonawcami są pianiści z różńych stron świata m.in. z Białorusi, Brazylii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Japonii, Kazachstanu, Kanady, Litwy, Niemiec, Tajlandii, USA i Polski. Do stałych wykonawców koncertów zaliczyć już można Śviese Ćepliauskaite z Litwy oraz Shoko Kusuhara z Japonii. Oczywiście nie brakuje tutaj także melomanów. Do Buska-Zdroju przybywają oni z kraju i z zagranicy łączą oni często ucztę duchową z poprawą swego stanu zdrowia.
  Rok 2010 stał się szczególną okazją do uczczenia 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W trakcie XIX edycji Lata z Chopinem w roku 2013 po raz pierwszy na scenie wystąpili laureaci konkursów - młodzi pianiści Małej Akademii Chopinowskiej.

  W programie:
  Koncert Finałowy
  "Talenty Światowej Pianistyki"
  – Tran Dieu Linh (Wietnam)
  - Mayuki Miyashita (Japonia)
  "Gwiazda Wieczoru" - Umi Garrett, USA

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Polskie reality show. Czy pamiętasz ich bohaterów? A może próbujesz zapomnieć? QUIZ