Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

29. finał WOŚP w Busku-Zdroju. Jak będzie wyglądał? Na razie jest wiele niewiadomych

Agata Chrobot
Agata Chrobot
W ubiegłym roku do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Busku - Zdroju należało 180 wolontariuszy. Kwestowali już od rana podczas finału. Jak będzie to wyglądało w 2021 roku? Jeszcze nie wiadomo...
W ubiegłym roku do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Busku - Zdroju należało 180 wolontariuszy. Kwestowali już od rana podczas finału. Jak będzie to wyglądało w 2021 roku? Jeszcze nie wiadomo... archiwum, WOŚP Busko - Zdrój
Wielkimi krokami zbliża się 29. finał WOŚP. Przypomnijmy, że został przełożony na 31 stycznia 2021. Sprawdziliśmy jak będzie wyglądał w Busku - Zdroju. Szczegóły poniżej.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przesunięty tuż po ogłoszeniu w Polsce narodowej kwarantanny. W Busku - Zdroju odbędzie się, tak jak w całej Polsce 31 stycznia. Jak on będzie wyglądał? I jak idą przygotowania?

- Wszystko jest niepewne i można powiedzieć - "ruchome". Na pewno finał i licytacja nie będą organizowane w sposób tradycyjny - jak co roku, ponieważ obowiązuje zakaz imprez masowych. Na tę chwilę nie jestem w stanie podać więcej szczegółów. Myślę, że bliżej finału na bieżąco będzie informować o sposobie organizacji - informowała nas Grażyna Kopacz - Sowa, szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Busku - Zdroju.

- A co z wolontariuszami? Czy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy? - dopytywaliśmy panią Grażynę w poniedziałek, 21 grudnia.

- To nie zależy od nas tak naprawdę, jesteśmy uzależnieni od decyzji odgórnych i do nich będziemy się dostosowywać. Wolontariusze wciąż mogą się zgłaszać. Na tę chwilę wpłynęło do mnie 140 zgłoszeń. Jeśli jeszcze ktoś chce się zapisać może to zrobić do 5 stycznia. Na tę chwilę nie mam pojęcia czy będą kwestować na ulicach miast i miejscowości. Szczegóły również będę mogła podać dopiero w styczniu, bliżej finału, myślę, że już po 18 stycznia - informowała Grażyna Kopacz - Sowa w poniedziałek, 21 grudnia.

Jeśli ktoś jeszcze chce się zgłosić jako wolontariusz najlepiej kontaktować się bezpośrednio z szefową sztabu WOŚP. Podajemy numer telefonu do pani Grażyny: 608529792. - Zapraszam do kontaktu także właścicieli sklepów, jeśli są chętni do wystawienia tak zwanej puszki stacjonarnej WOŚP. Takie puszki już teraz można wystawić i zbiórka do nich może być prowadzona aż do samego finału. Zachęcam serdecznie do włączenia się w wielkie granie również w taki sposób - mówi Grażyna Kopacz - Sowa.

Przedsiębiorcy mogą się z nią kontaktować również na podany powyżej numer telefonu.

Dodajmy, że jak co roku od wielu lat sztab WOŚP mieści się przy buskiej "jedynce". Nie wiadomo natomiast czy liczenie pieniędzy będzie się odbywało tak jak w ubiegłym roku w buskim centrum kultury. Nie wiadomo nawet czy BSCK będzie otwarte.

Przypomnijmy słowa Jerzego Owsiaka, które dotyczą przełożenia terminu 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: "Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego finału. Będziemy grali ostatniego dnia stycznia, 31 stycznia. 1362 sztaby - w absolutnej gotowości i z pełnym zrozumieniem - także przyjmą ten nowy termin. Bardzo wiele sztabowych puszek stacjonarnych już funkcjonuje, a także wszystkie wpłaty online działają już na dobre. Kiedy piszę te słowa, na koncie mamy już 1 138 030 PLN. To pieniądze deklarowane, jak aukcje Allegro dla WOŚP, oraz z wpłat online.

Bardzo dziękujemy za Wasze dotychczasowe zaangażowanie i za naszą bardzo dobrą współpracę. Jestem przekonany, że także Rodacy w Polsce i na całym świecie przyjmą tę nową propozycję 29. Finału. Wierzę, że nasze hasło „wygramy” stanie się jeszcze bardziej aktualne i dodające otuchy oraz sił do pokonania koronawirusa" - poinformował w czwartek, 17 grudnia Jerzy Owsiak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na buskozdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto