Buscy karatecy na podium w Sandomierzu

ADAM LIGIECKI
Trener Robert Hornik z buskimi karatekami, którzy wywalczyli medale na turnieju w Sandomierzu. ARCHIWUM PRYWATNE
Duży sukces odnieśli zawodnicy Buskiego Klubu Karate Kyokushin, zdobywając cztery medale na ogólnopolskim turnieju w Sandomierzu.

W kwietniowej imprezie startowało 200 zawodniczek i zawodników (do 18. roku życia) z 19 klubów z całego kraju. W naszej ekipie wystąpiła siódemka karateków, z sekcji w Busku i Kazimierzy Wielkiej.

Dla młodych kazimierzan - Julii Molo, Anny Muchy, Nikodema Podsady - były to pierwsze w życiu duże zawody, więc nie zdołali przebić się na podium. Medale zdobywała za to mocna „grupa buska”.

Anna Mierzwa i Marcelina Załęcka (rocznik 2000) zajęły trzecie miejsce w kategorii wagowej do 57 kilogramów. Brązowe krążki wywalczyli w Sandomierzu także Mikołaj Wolicki i Bartosz Marcinkowski (1999) w wadze 70 kilogramów.

- Jestem dumny z moich podopiecznych. Z ich zaangażowania w treningi, z osiąganych wyników - mówi trener Robert Hornik, 3 Dan. Zajęcia w klubie odbywają się w poniedziałki i soboty (Busko), we wtorki i czwartki (Kazimierza).