„Kolorowe dzieci” - program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły-jubilatki został nagrodzony  przez publiczność burzą braw „Kolorowe dzieci” - program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły-jubilatki został nagrodzony  przez publiczność burzą braw

„Kolorowe dzieci” - program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły-jubilatki został nagrodzony przez publiczność burzą braw. (© Adam Ligiecki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zespół Szkół Specjalnych na „Górce” w Busku-Zdroju obchodzi 85. urodziny

Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się w miniony weekend. „85 lat to piękny wiek...” - te słowa, będące parafrazą przeboju z „Czterdziestolatka”, stanowiły motto rocznicowej gali w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Na widowni - uczniowie, pedagodzy, absolwenci, emerytowani nauczyciele i pracownicy, przyjaciele szkoły na „Górce”. I zaproszeni goście - z posłami Michałem Cieślakiem i Krystianem Jarubasem, liderami lokalnych samorządów, przedstawicielami zaprzyjaźnionych firm i instytucji na czele.

Na scenie, w blasku reflektorów - dyrektor szkoły Justyna Kwiatkowska. Z dumą mówiła o historii i dniu dzisiejszym placówki. Obejrzeliśmy także film „Szkoła - dawniej i dziś”. To jedna z trzech szkół przyszpitalnych - obok Kielc i Czarnieckiej Góry - w regionie świętokrzyskim. Funkcjonuje przy Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka” w Busku-Zdroju.

- Jesteśmy wyjątkowi, bo pracujemy w wyjątkowym miejscu, w którym duch doktora Szymona Starkiewicza jest stale obecny. Łączymy historię i nowoczesność. Podobnie jak szkoła, wyjątkowi są też nasi uczniowie - podkreśla dyrektor Justyna Kwiatkowska.

„Pięknym narzędziem Pana Boga” nazwał szkołę na „Górce” dziekan buskiego dekanatu, ksiądz Marek Podyma. To tu dzieci dotknięte cierpieniem choroby wracają do zdrowia, łącząc leczenie z edukacją. Duchowny odmówił też modlitwę, razem z publicznością.

Życzenia dla szkoły-jubilatki na ręce pani dyrektor złożyli obydwaj parlamentarzyści. Potem samorządowcy, ze starostą Jerzym Kolarzem i wiceburmistrzem Henrykiem Radoszem, dyrektorzy buskich szkół. Także delegacje buskiego uzdrowiska, krwiodawców z Ostrowca Świętokrzyskiego, Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju i wiele innych. Były gratulacje, kwiaty, prezenty, a nawet... góra słodkości.

W części artystycznej wystąpili uczniowie szkoły na „Górce”, prezentując radosny, rozśpiewany spektakl „Kolorowe dzieci”. Na finał - koncert specjalny, z Kwintetem Jerzego Cygana w roli głównej.

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!