Buski Zdrój zakończył jesień remisem. Piast w górę, Wisła w dół

17-letni Artur Ciepliński uratował remis dla buskiego Zdroju.
17-letni Artur Ciepliński uratował remis dla buskiego Zdroju. ADAM LIGIECKI
Dobiegła końca runda jesienna sezonu 2015/2016 w świętokrzyskich ligach piłkarskich. Nasze drużyny na półmetku znajdują się w różnych nastrojach.

Tylko remis Zdroju

Buski Zdrój nie zakończył fatalnej rundy zwycięstwem, remisując tylko u siebie z Hetmanen Włoszczowa 1:1. Punkt uratował młodzieżowiec, 17-letni Artur Ciepliński, strzelając wyrównującą bramkę w 93 minucie. Zdrój plasuje się na 15. miejscu w tabeli czwartej ligi i teraz musi bić się o utrzymanie.

Wiadomo, że w przerwie zimowej niektórzy piłkarze pożegnają się z drużyną, a na ich miejsce przyjdą nowi. Jak ćwierkają wróble na dachu, modny będzie w Busku „kierunek Kielce via Łagów”.

Piast w górę, Wisła w dół

Ostatnie mecze jesieni rozegrali także piłkarze ligi okręgowej. Dobrą formę potwierdził Piast Stopnica, pokonując na własnym boisku Gród Ćmińsk 3:0. Po kontuzjach wrócili do składu „bracia Chary” - Rafał i Artur Charygowie. Uczcili to mocnym akcentem, bo... golami. Powody do zadowolenia może mieć także kapitan drużyny, bramkarz Marcin Piotrowski, który zachował czyste konto.

Czwartą porażkę z rzędu poniosła Wisła Nowy Korczyn, przegrywając na wyjeździe z Wichrem Miedziana Góra 3:4. Nasz beniaminek został tak wykartkowany w poprzednich meczach, że trzeba było przywołać do bramki 41-letniego Andrzeja Smolińskiego, który wystąpił w spotkaniu ligowym po dłuższej przerwie.