Centralna Liga Juniorów u15. KKP Korona Kielce pokonał Górnika Łęczna (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W meczu jedenastej kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 piłkarze Kieleckiego Klubu Piłkarskiego Korona Korona Kielce pokonali, grając w roli gospodarza, Górnika Łęczna 2:0.

KKP Korona Kielce u15 - Górnik Łęczna u15 2:0 (1:0)
Bramki:
Igor Błaszczyk 45, Marcel Łukawski 78.

KKP Korona: Niedbała - Irzyk, Sejdziński, Adach (59. Czuba), Błaszczyk (72. Malec), Jas, Kościelecki (56. Cerek), Kucharczyk (75. Wurmański), Łukawski, Rożek, Toboła (70. Słowak).
Górnik: Blachani (53. Niewiadomski) - Holcel, Krzyśkow, Dmitruk, Zalewski, Dylewski, Grzesiak (Tryk (75. Kutrzepa), Gański, Pleskot (50. Woźniak), Rzeszutek (63. Stiarczuk).

Przed meczem faworytem tego pojedynku bez wątpienia byli zawodnicy kieleckiej KKP Korony. Żółto-czerwoni należą do najlepszych drużyn w lidze i w tabeli ligowej zajmuję bardzo dobre drugie miejsce. Wyżej, z ledwie dwoma punktami na koncie więcej, jest krakowska Wisła (choć ma ona także o jeden mecz rozegrany mniej).

Zespół Górnika Łęczna jest natomiast na nieco przeciwnym biegunie. Drużyna z województwa lubelskiego jest na ostatniej lokacie w tabeli i zdobyła zaledwie dwa punkty w jedenastu rozegranych przez siebie spotkaniach. Faworytem pojedynku rozgrywanego na boisku w Kielcach byli więc jego gospodarze. Tym bardziej biorąc pod uwagę formę z ostatnich tygodni i to, jakie żółto-czerwoni osiągali rezultaty w swoich poprzednich meczach Centralnej Ligi Juniorów do lat 15.

Kielczanie przed tą kolejką także pokazywali się z bardzo dobrej strony i wygrali cztery spotkania z rzędu. Na rozkładzie mieli BKS Lublin (ograny 2:1), AP TOP 54 Biała Podlaska (zwycięstwa 2:1), Cracovię (triumf aż 4:1), jak również Motor Lublin (pokonany został 3:1). W całym sezonie kielczanie przegrali tylko dwa mecze.

W starciu z Górnikiem także mieli przewagę już w pierwszej połowie, choć łęcznianie starali się od czasu do czasu śmeielej zaatakować. Brakowało im jednak dokładności w okolicach pola karnego zespołu kieleckiego.

Korona natomiast prowadzenie objęła tuż przed przerwą, a bramkarza Górnika pokonał Igor Błaszczyk. Nie był to jednak koniec strzelania w tym spotkaniu, ponieważ w 78. minucie gry wynik na 2:0 swoim trafieniem ustalił kolejny młody koroniarz, Marcel Łukawski. Goście z Lubelszczyzny nie potrafili odpowiedzieć ani jednym skutecznym uderzeniem na bramkę Michała Niedbały.

W następnej serii gier czeka nas starcie na samym szczycie tabeli. Na wyjeździe bowiem KKP Korona Kielce zagra z Wisłą Kraków. Będzie to w najbliższy piątek, czyli 30 października, początek zmagań zaplanowano na godzinę 16.