Gryf Rytwiany wygrał siatkarski turniej w Nizinach

dor
Drużyna Gryfu Rytwiany po ostatnim turnieju, od lewej: Adrian Mikus, Tomasz Prus, Marcin  Janowski, Mariusz Staniek, Mateusz Rajca, Łukasz Linowski, Mateusz Miśkiewicz, Wojciech Legawiec.
Drużyna Gryfu Rytwiany po ostatnim turnieju, od lewej: Adrian Mikus, Tomasz Prus, Marcin Janowski, Mariusz Staniek, Mateusz Rajca, Łukasz Linowski, Mateusz Miśkiewicz, Wojciech Legawiec. Archiwum prywatne
Drużyna ULKS Gryf Rytwiany wygrała XVII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Tuczępy, który odbył się w hali w Nizinach.

W ciekawych zawodach wzięło udział siedem drużyn z powiatu staszowskiego i buskiego, aktualnie rywalizujących w Regionalnej Lidze Piłki Siatkowej Mężczyzn.

Zespoły podzielone zostały na dwie grupy. Rytwiany zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie z kompletem zwycięstw. W półfinale Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Gryf zmierzył się z drużyną, która zajęła drugie miejsce w grupie II, czyli Integro OSiR Staszów. Wygrał po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu 2:0. W drugim półfinale drużyna Mocni Tuczępy pokonała 2:0 ekipę gospodarzy GKS Wschodnia Tuczępy. W meczu finałowym Rytwiany pokonały Mocnych Tuczępy 2:1, natomiast w spotkaniu o trzecie miejsce zespół Integro OSiR Staszów wygrał z GKS Wschodnia Tuczępy 2:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju rozegranego w Nizinach został rozgrywający Gryfu Rytwiany Mariusz Staniek.
Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Gryf Rytwiany, 2. Mocni Tuczępy, 3. Integro Ośrodek Sportu i Rekreacji Staszów, 4. GKS Wschodnia Tuczępy, 5-7. Stopnica, Busko-Zdrój, Zborów.

-Drużyna z Rytwian w tym sezonie w rozgrywkach Regionalnej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn radzi sobie znakomicie. Po rundzie zasadniczej plasuje się na pozycji lidera rozgrywek. Są powody do satysfakcji - powiedział nam Marcin Janowski z zespołu Gryfu.