Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hospicjum przy ulicy Solankowej w Busku - Zdroju otwarte. Był wielki happening i uroczystości [ZOBACZCIE ZDJĘCIA]

A. Chrobot, P. Goszczyńska
Harcerze biorący udział w Happeningu dla Buskiego Hospicjum.
Harcerze biorący udział w Happeningu dla Buskiego Hospicjum. Biblioteka Busko - Zdrój, Krzysztof Kroguec
Nowo wybudowane hospicjum przy ulicy Solankowej w Busku - Zdroju oficjalnie otwarte. W piątek, 2 października był wielki happeningi, msza święta i uroczystości.

Z okazji otwarcia placówki w piątek, 2 października w Busku - Zdroju praktycznie cały dzień trwały uroczystości. Rozpoczęły się o godzinie 9.30 inauguracją happeningu "z sercem" dla Buskiego Hospicjum. Harcerze, mieszkańcy przeszli w urczystym pochodzie Aleją Mickiewicza na rynek. Tam zorganizowano harcerskie pląsy, a następnie w ramach happeningu dla Buskiego Hospicjum odbyła się na placu przed miejską biblioteką symulacja wypadku drogowego wykonana przez Państwową Straż Pożarną w Busku - Zdroju.

Przed budynkiem biblioteki zebrali się harcerze pod dowództwem Teresy Leszczyńskiej oraz Adama Gadawskiego jak również spora grupa widzów, którzy z zainteresowaniem obejrzeli pokaz.

Uczestnicy happeningu udali się następnie do Domu Harcerza, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek, a następnie pod nowo wybudowane Hospicjum na mszę polową i dalsze uroczystości.

W uroczystym otwarciu uczestniczyło mnóstwo osób. Przedstawiciele władzy, osoby mocno zaangażowane w zbiórkę pieniędzy na budowę hospicjum, byli wśród nich też znani politycy.

Przypomnijmy, że w wybudowanym hospicjum znajdują się trzy oddziały: poradnia paliatywna, hospicjum i Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności mieszkańców powiatów: buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego do wysokiej jakości usług medycznych w zakresie opieki hospicyjnej i paliatywnej poprzez oddanie do użytku w pełni wyposażonego hospicjum stacjonarnego, oddziału opiekuńczo - leczniczego oraz poradni medycyny paliatywnej. Obiekt jest dostosowany do osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Dotychczas Hospicjum i Zakład Opiekuńczo Leczniczy działały w wynajętych pomieszczeniach Szpitala Rejonowego w Busku-Zdroju.

W nowym hospicjum miejsc jest Miejsc jest 94, ale jak podkreśla Jarosław Zatorski - oczywiście wszystko zależy też od kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE: Hospicjum w Busku - Zdroju przy ulicy Solankowej już gotowe i wyposażone. Zobaczcie (WIDEO, ZDJĘCIA)

„Hospicjum Busko. Dzieło Ludzi Dobrego Serca” - nie bez powodu tak brzmi nazwa powstałego obiektu. - Bardzo wiele pomocy, zarówno w postaci pieniędzy, jak i materiałów otrzymaliśmy w trakcie prowadzonych zbiórek. Za co dziękujemy wszystkim darczyńcom– mówi Jarosław Zatorski, dyrektor Fundacji Gospodarczej Świętego Brata Alberta z Kielc, oddział w Busku- Zdroju, która będzie prowadzić nowo powstałe Hospicjum. - Pieniądze z dofinansowania unijnego to jedno, ale to, jak bardzo pomogli mieszkańcy trudno wyliczyć – dodaje.

Budowa buskiego hospicjum stacjonarnego ma długą i pełną zakrętów historię. Jej korzenie sięgają końca lat 90. ubiegłego wieku.
Inwestycja o nazwie "Budowa Domu Opieki Zdrowotnej - Hospicjum w Busku-Zdroju" ma wartość ponad 12 milionów złotych. Znaczną część kosztów, bo 10,1 miliona złotych pokryje dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na buskozdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto