Wybierz region

Wybierz miasto

  41. Buskie Spotkania z Folklorem - dzień 2

  Park Zdrojowy
  Busko-Zdrój, ul. Plac Zwycięstwa/

  11:00 Niedziela, 21 maja

  • Wstęp wolny

  Już po raz 41. odbędą się Buskie Spotkania z Folklorem, czyli coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistow i śpiewakow, ktorzy w swojej tworczości sięgają do kultury ludowej. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na weekend 20-21 maja w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju. Niespełna miesiąc poźniej, 18 czerwca w Parku Miejskim w Kielcach odbędzie się dodatkowo koncert laureatow i uroczyste wręczenie nagrod.

  Zanim wyłonieni zostaną finaliści, ktorzy powalczą o nagrodę Grand Prix im. Piotra Gana dla najlepszej kapeli oraz nagrodę im. Haliny Szelestowej dla najlepszego solisty lub zespołu śpiewaczego, odbędą się cztery przeglądy rejonowe. Pierwszy z nich zaplanowano 1 maja o godzinie 11.00 w Amfiteatrze w Ciekotach. Kolejny odbędzie się 3 maja o godzinie 15.00 w Muszli koncertowej w Nowym Korczynie. Trzeci przegląd, ktorego gospodarzem będzie Amfiteatr Opatowskiego Centrum Kultury rozpocznie się 6 maja o godzinie 11.00. Ostatni przegląd, ktory wyłoni finalistow odbędzie się dzień poźniej o godzinie 14.00 w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Szczegołowy termin nadsyłania zgłoszeń dostępny jest w regulaminie.

  Przegląd ma na celu dokumentowanie muzyki ludowej naszego regionu, promowanie kultury ludowej regionu świętokrzyskiego oraz popularyzację muzykowania, śpiewu i tańcow ludowych. W konkursie mogą wziąć udział kapele ludowe, soliści instrumentaliści, soliści śpiewacy (wymagany jest śpiew a capella), regionalne zespoły taneczne oraz zespoły śpiewacze (wymagany jest śpiew a capella). Rada Artystyczna w swej ocenie weźmie pod uwagę dobor repertuaru, poziom artystyczny, użycie gwary ludowej i tradycyjnych strojow ludowych oraz ogolny wyraz artystyczny.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ