Wybierz region

Wybierz miasto

  90. rocznica śmierci Władysława Reymonta - wystawa

  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Filia w Busku-Zdroju
  Busko-Zdrój, ul. Armii Krajowej/19, +48 41 378 39 27

  Od 4.12.2015 do 31.12.2015

  • Wstęp wolny

  4 grudnia 2015 roku mija 90 rocznica śmierci Władysława Reymonta, polskiego powieściopisarza i nowelisty oraz jednego z najważniejszych przedstawicieli realizmu w prozie Młodej Polski, ktory za jedną ze swoich powieści pt. Chłopi otrzymał w 1924 roku literacką Nagrodę Nobla.
  Aby uczcić pamięć pisarza buska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewodzkiej w Kielcach przygotowała wystawę poświęconą życiu oraz tworczości literackiej noblisty. Ekspozycja ta przybliża czytelnikowi bogaty życiorys i dorobek tworczy pisarza oraz eksponuje wybrane książki, ktore wyszły spod jego piora. Ponadto zaprezentowano pozycje książkowe, poświęcone jego życiu i tworczości, znajdujące się w księgozbiorze biblioteki. O osobnej gablocie w formie klapsow przedstawiłam filmowe adaptacje utworow Władysława Reymonta.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ