Wybierz region

Wybierz miasto

  Dusza otulona słowem - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

  Odonów - Dwór, Odonowskie Towarzystwo Kulturalne
  Odonów, ul. Odonów/., +48 12 630 98 40

  18:00 Piątek, 11 grudnia

  • Wstęp wolny

  Spotkanie poetyckie

  Dusza otulona słowem - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
  W piątek 11 grudnia zapraszamy na Trzecie Spotkanie Poetyckie poświęcone Marii Pawlikowsiej Jasnorzewskiej z okazji 70 rocznicy jej śmierci.

  Maria Janina Kossak, corka malarza Wojciecha Kossaka, syna Juliusza urodziła się 24 listopada 1891 w Krakowie. Jej starszy brat, Jerzy Kossak, był malarzem, a młodsza siostra, znana pod pseudonimem Magdalena Samozwaniec, pisała utwory satyryczne.
  Oboje rodzice autorki wywodzili się ze szlachty, ich dworek, Kossakowka, był miejscem częstych spotkań osob ze środowiska artystycznego. Gośćmi w domu Kossakow bywali m.in. Henryk Sienkiewicz, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Lutosławski. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska nie uczęszczała do szkoły, edukację pobierała w domu, gdzie nauczyła się kilku językow obcych oraz zdobyła wykształcenie humanistyczne. Przez krotki czas była wolną słuchaczką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ