Wybierz region

Wybierz miasto

  Europejskie Dni Dziedzictwa 2016 - Zabytki sakralne i pomniki miasta i regionu

  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Filia w Busku-Zdroju
  Busko-Zdrój, ul. Armii Krajowej/19, +48 41 378 39 27

  Od 10.09.2016 do 18.09.2016

  • Wstęp wolny

  W dniach od 10 do 18 września (godziny będą ustalane z nauczycielami szkoł) PBW Kielce – Filia w Busku-Zdroju zaprasza młodzież szkolną na lekcje biblioteczne pod hasłem „Poznajemy zabytki sakralne i pomniki naszego miasta i regionu”. Celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie młodzieży najciekawszych zabytkow sakralnych i pomnikow znajdujących się na terenie Buska-Zdroju i okolicy. W programie m.in.: wykłady, prezentacja multimedialna, ćwiczenia warsztatowe w wyszukiwaniu informacji historycznych z wykorzystaniem regionaliow, planow i mapy Ponidzia. Przybliżymy historię takich obiektow jak m.in. kościoł
  św. Leonarda (z 1699 r.) – dzieło cieśli Walentego, cmentarz przykościelny, kościoł parafialny pw. św. Niepokalanego Poczęcia NMP (z 1160 r.), ufundowany przez właściciela wsi – Dersława z Buska z rodu Janina, a także kościoł św. Anny (z 1884 r.), z ciekawą historią uzyskania zgody na budowę świątyni od carskiego administratora.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ