Wybierz region

Wybierz miasto

  Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 - Sztetl

  Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” im. Majera Małego w Chmielniku
  Chmielnik, ul. Wspólna/14, +48 73 415 89 69

  09:00 - 17:00 Sobota, 16 września

  • Wstęp wolny

  Ośrodek Edukacyjno- Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmelniku zaprasza w sobotę, 16 września, do udziału w wydarzeniu edukacyjnym pod hasłem „Europejskie Dni Dziedzictwa – Sztetl zaprasza”.

  Impreza trwać będzie od godziny 9.00 do godziny 17.00. Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających także dwie niespodzianki:

  - godz. 15.00 – spotkanie z Mają Wolny – pisarka z Brukseli pochodząca z Kielc, autorka m.in. powieści ,,Czarne liście''

  - godz. 16.00 – otwarcie wystawy z Instytutu Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

  Ośrodek Edukacyjno - Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku to wyjątkowe nowoczesne muzeum w dawnej synagodze, przypominające o tym, jak przez kilkaset lat Żydzi i Polacy żyli obok siebie w małych miasteczkach, na prowincji – właśnie w sztetlach. Obiekt, powstały w efekcie realizacji projektu Nizio Design International z Warszawy jest adresowany do wszystkich zainteresowanych kulturą i tradycją żydowską na Kielecczyźnie. Multimedialne atrakcje wystawy w synagodze, jedyna na świecie szklana bima – miejsce, gdzie dawniej odczytywano Torę (obecnie przeznaczone do ekskluzywnych prezentacji i minikoncertow), a także cykl imprez z zakresu kultury i historii Żydow w dawnym wojewodztwie kieleckim – to oferta dla turystow przybywających do Chmielnika. Wyjątkowość obiektu wynika także z pionierskich działań w regionie – chodzi o skupienie wiedzy o sztetlach – dawnych miasteczkach żydowskich Kielecczyzny – w jednym miejscu.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ