Wybierz region

Wybierz miasto

  Festiwal Dni Kultur - dzień 1

  Synagoga w Chmielniku
  Chmielnik, ul. Wspólna/14

  15:00 Sobota, 16 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  DNI KULTUR JUŻ WKROTCE: 16 – 17 CZERWCA
  Jak zwykle w trzeci weekend czerwca, zapraszamy do zasmakowania w kulturze żydowskiej (sobota) i lokalnej, rodzimej (niedziela).

  W sobotę 16 czerwca - wydarzenie Szalom na Wspolnej, w ramach Dni Kultur. Uliczki wokoł synagogi przeniosą gości w klimat dawnego sztetla; będzie muzyka klezmerska, kawiarenka i smakołyki inspirowane kuchnią żydowską, koncert profesjonalnego zespołu klezmerskiego z Lublina, rownie profesjonalne widowisko teatralne wg. I.B. Singera i wiele innych atrakcji.

  Shalom na Wspolnej, w programie m.in.:

  Scena na ul. Sienkiewicza (przy synagodze)

  godz. 15.00 – Taniec zespołu Kamena oraz finał ogolnopolskiej VI edycji konkursu"Nasi sąsiedzi Żydzi’’. Po głoszeniu wynikow i nazwisk finalistow – ponownie zatańczy Kamena.

  godz. 16.15 – Przegląd Piosenki Żydowskiej

  godz. 17.00 – kapela Chmielniczanie

  godz. 18.00 – spektakl „Szlemiel” wg I.B. Singera (Chmielnickie Centrum Kultury, ul. Strobuska 10, cena biletu: 30 zł).

  godz. 20.00 – koncert zespołu klezmerskiego Berberys z Lublina (obok synagogi)

  oraz inne atrakcje: Strefa zabaw dla dzieci – animacja Kama, pokazy policyjnej „drogowki”, tresura psa policyjnego, żywy obraz przy synagodze – „Wesele żydowskie”, happening plastyczny dla uczniow pod kierunkiem art. plastyka Wojciecha Książka i in.

  Ponadto liczne kramy i stoiska: kulinarne (żydowskie i polskie smaki), prezentacje szkolne, plastyczne, pokaz rękodzieła, gry i zabawy z dawnego sztetla, muzyka uliczna i in.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ