Wybierz region

Wybierz miasto

  Finał 42. Buskich Spotkań z Folklorem

  Park Zdrojowy
  Busko-Zdrój, ul. Plac Zwycięstwa/

  Od 19.05.2018 do 20.05.2018

  • Brak informacji o cenie

  W weekend 19-20 maja w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbędzie się finałowa gala 42. Buskich Spotkań z Folklorem. Zanim wyłonieni zostali finaliści, ktorzy powalczą o nagrodę Grand Prix im. Piotra Gana dla najlepszej kapeli oraz nagrodę im. Haliny Szelestowej dla najlepszego solisty lub zespołu śpiewaczego, artyści musieli zmierzyć się w eliminacjach rejonowych.
  Pierwszy z czterech przeglądow odbył się 1 maja w Amfiteatrze w Ciekotach. Kolejny 3 maja w Muszli Koncertowej w Nowym Korczynie. Trzeci przegląd, ktorego gospodarzem był Amfiteatr Opatowskiego Centrum Kultury miał miejsce 5 maja. Ostatnie przesłuchania, w ktorych jury uzupełniło stawkę finalistow odbyły się dzień poźniej w Centrum Kultury w Jędrzejowie.

  Do tegorocznej edycji konkursu łącznie przystąpiło blisko 130 wykonawcow, zespołow śpiewaczych i zespołow pieśni i tańca. Spośrod nich do finałowego konkursu zakwalifikowano 66 uczestnikow przeglądow rejonowych.

  Rada Artystyczna w składzie: Jerzy Gumuła, Michał Stachurski i Radosław Pach – muzycy z Wojewodzkiego Domu Kultury w Kielcach w swej ocenie brała pod uwagę dobor repertuaru, poziom artystyczny, użycie gwary ludowej i tradycyjnych strojow ludowych oraz ogolny wyraz artystyczny.

  Finał tegorocznej edycji zaplanowano na weekend 19-20 maja w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju. Trzy tygodnie poźniej, 10 czerwca w Kielcach odbędzie się dodatkowo koncert laureatow i uroczyste wręczenie nagrod.

  Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistow i śpiewakow, ktorzy w swojej tworczości sięgają do kultury ludowej. Przegląd ma na celu dokumentowanie muzyki ludowej naszego regionu, promowanie kultury ludowej regionu świętokrzyskiego oraz popularyzację muzykowania, śpiewu i tańcow ludowych. W konkursie mogą brać udział kapele ludowe, soliści instrumentaliści, soliści śpiewacy (wymagany jest śpiew a capella), regionalne zespoły taneczne oraz zespoły śpiewacze (wymagany jest śpiew a capella).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ