Wybierz region

Wybierz miasto

  Francusko – polski koncert chóralny w synagodze

  Synagoga w Chmielniku
  Chmielnik, ul. Wspólna/14

  16:00 Czwartek, 26 października

  • Wstęp wolny

  Początek koncertu: godz. 16:00. Wstęp bezpłatny.

  Nasz gość z Francji to Chor Choeur de Chambre des Deux-Sevres. Tworzy go ok. 30 osob - miłośnikow muzyki wokalnej, wykonujących eklektyczny repertuar. Prowadzony przez profesjonalną dyrygentkę zespoł skupia pełnych entuzjazmu i ciekawości amatorow śpiewu, pozwalając im rozwijać swoją pasję poprzez udział w warsztatach szkoleniowych, projektach tworczych oraz występach publicznych. Chor zawsze interesował się muzyką rozmaitych kultur i chętnie ją promował. W tym duchu odbył już kilka zagranicznych tras koncertowych zrealizowanych we wspołpracy z chorami w Hiszpanii, Beninie i Finlandii. Repertuar choru obejmuje: okres od muzyki średniowiecznej po dzieła wspołczesnych europejskich kompozytorow, od takich tworcow jak Schutz, Britten, Bach, Byrd, Purcell do Jacques Barathon, Thierry Machuel i Javier Busto po utwory lokalnego folkloru i tradycyjne pieśni afrykańskie, od romanc sefaradyjskich do popularnych piosenek jidysz.

  AnneKoppe - prowadząca, dyrygentka, flecistka i wiolonczelistka, opiekunka artystyczna festiwalu Eclats de voix, instruktorka nauczycieli muzyki choralnej i wykładowcow szkoły muzycznej, prowadząca szkolenia w zakresie dyrygowania chorem, instrumentalistka w zespole Trio de musique sefarade Morenica, zaangażowana w rozmaite projekty rozwoju i doskonalenia śpiewu choralnego w rożnych środowiskach społecznych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ