Wybierz region

Wybierz miasto

  Kabaret Moralnego Niepokoju

  Kazimierski Ośrodek Kultury w Kazimierzy Wielkiej
  Kazimierza Wielka, ul. 1 Maja/16, +48 41 350 10 99

  10:00 Od 16.02.2015 do 28.02.2015

  • 50zł

  Kabaret powstał w 1993 roku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jego tworcy byli wowczas w większości członkami wydziałowego samorządu, na ktorego siedzibie umieścili tablicę z napisem - Klub Poszukiwaczy Prawdy i Piękna. Pierwszy program zatytułowany "Krolewna, Rycerz i Smok", miał premierę w karnawale 1994 roku, na Wydziale Polonistyki UW w sali nr 4.[3]

  Kabaret zdobył dużą popularność dzięki częstym występom w telewizji oraz błyskotliwym tekstom Roberta Gorskiego. W emitowanym w latach 2003-2006 w TVP2 autorskim programie satyrycznym grupy pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju co tydzień prezentowane były premierowe skecze. Kabaret skupia się głownie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego oraz nie stroni od polityki. Na przełomie 2007 i 2008 roku kabaret tworzył program pt. Miesięcznik Moralnego Niepokoju. Corocznie jest gospodarzem Kabaretowej Nocy Listopadowej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ