Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert Chóru Kameralnego Teatru Muzycznego w Kaliningradzie

  Buskie Samorządowe Centrum Kultury
  Busko-Zdrój, ul. Adama Mickiewicza/22, +48 41 378 23 19

  17:00 Czwartek, 31 marca

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na koncert Choru Kameralnego Teatru Muzycznego w Kaliningradzie,

  Chor Kameralny Teatru Muzycznego w Kaliningradzie powstał w 1991 roku. Jego pierwszymi artystycznymi dyrektorami byli znani kaliningradzcy nauczyciele:
  w latach 1991 - 1993 Tamara Maximowa, a od 1993 roku Galina Makiejew. W 1998 r. dyrektorem artystycznym i dyrygentem został Konstantin Biełonogow. Pełni tę funkcję do dziś.
  Pod jego batutą chor koncertował w wielu krajach m.in.: w Irlandii, na Węgrzech, Szwecji i Niemczech. Ma na swoim koncie rownież wiele nagrod. Można tu wymienić Złoty Dyplom na V Międzynarodowym Konkursie Choralnym w Budapeszcie (1995r.) oraz srebrne dyplomy na Międzynarodowej Olimpiadzie Choralnej w Linzu i Bremie (2000r, 2004r.)
  Oprocz pełnienia funkcji dyrygenta Konstantin Biełonogow jest także autorem aranżacji wielu pieśni ludowych i popularnych, napisał wiele pieśni dla choru. Skomponowana przez niego „Noworoczna piosenka” jest bardzo dobrze znana polskiej publiczności. Jest także autorem muzyki do spektakli wystawianych przez Teatr Muzyczny w Kaliningradzie. Wymienić tu można „Wesele Figara", "Wiśniowy sad", "Turandot" oraz bajki dla dzieci.
  Od 2008 roku chor jest częścią Kaliningradzkiego Teatru Muzycznego, łącząc udział w spektaklach operowych, koncertach własnych oraz wspolnych projektach z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliningradzkiej pod batutą Arkadija Feldmana.


  W jego repertuarze znajdują się rosyjskie pieśni ludowe, pieśni cerkiewne, pasyjne i kolędy.
  Część artystow tworzy Chor Cerkwi pw. Św. Wiery, Nadziei, Luby i ich Matki Zofii w Bagrationowsku.
  Od 2010 roku artyści są częstymi gośćmi w Polsce. Koncertowali w wielu miastach, m.in,: w Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Koszalinie, Gdyni, Kamieniu Pomorskim, Pelplinie, Katowicach, Żorach, Kielach, Słupsku, Łomży, Warszawie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ