Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert dla Andrzeja Koziei

  Synagoga w Chmielniku
  Chmielnik, ul. Wspólna/14

  16:00 Niedziela, 27 maja

  • Wstęp wolny

  27 maja 2018 roku (niedziela) popołudniowym koncertem, zawierającym cały kalejdoskop muzyki filmowej w wykonaniu zespołu Trio Mosso, OEM"Świętokrzyski Sztetl’’ uczci pamięć zmarłego dwa lata temu Andrzeja Koziei – filmoznawcy, kulturoznawcy, nauczyciela akademickiego, człowieka wielkiego serca i niezastąpionego przyjaciela Sztetla.


  Koncert wypełniony ukochaną przez Andrzeja muzyką filmową i wspomnieniem bohatera wydarzenia - do czego gorąco zachęcamy uczestnikow - będzie połączony z możliwością zwiedzenia wystawy pt. „Marzec 1968”.

  Podczas koncertu odbędzie się kwesta na „Ławeczkę Andrzeja Koziei”, ktora ma powstać w Kielcach. Datki będzie można wrzucać do specjalnych puszek. To społeczna inicjatywa przyjacioł Andrzeja, ktorzy w ten sposob chcą upamiętnić Jego niepowtarzalną postać i osobowość.

  Trio Mosso tworzą trzy utalentowane kobiety - absolwentki Akademii Muzycznej w Łodzi: Emilia Głobińska – skrzypce, Katarzyna Bielińska – altowka, Magda Sikorska – wiolonczela. W obecnym składzie występują od 2012 roku. Wcześniejsze doświadczenia z kwartetem smyczkowym przyniosły im sukcesy w postaci nagrody Poznansky Davey Prize oraz nagrania płyty z wykonaniem Kwartetu Smyczkowego Witolda Lutosławskiego wydanej przez Akademię Muzyczną w Łodzi.

  Trio Mosso zawdzięcza pełne brzmienie wyjątkowym aranżacjom wiolonczelistki Magdy Sikorskiej. Swoj repertuar stale poszerzają o najbardziej znane utwory muzyki popularnej, ale rownież pozostają wierne muzyce klasycznej.

  Koncertują w kraju i za granicą. Dzięki wspołpracy z jedną z największych linii żeglugowych w Europie, mają możliwość prezentowania swoich umiejętności publiczności z całego świata. W 2016 roku zajęły I miejsce w kategorii Muzyka klasyczna i Jazz podczas festiwalu Scyzoryki odbywającego się w Kielcach.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ