Wybierz region

Wybierz miasto

  Konkurs "Nasi sąsiedzi – Żydzi"

  Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” im. Majera Małego w Chmielniku
  Chmielnik, ul. Wspólna/14, +48 73 415 89 69

  Od 20.01.2015 do 30.04.2015

  • Brak informacji o cenie

  Uczniowie szkoł podstawowych zobowiązani są do wykonania rysunku dowolna techniką i w dowolnym formacie oraz dołączenia do niego opisu. Wykonana przez nich praca ma za zadanie upamiętnić ślady materialne obecności Żydow w formie zachowanych budynkow, cmentarzy, elementow krajobrazu czy przejawow kultury.
  Z kolei uczniowie gimnazjow i szkoł ponadgimnazjalnych muszą nagrać wywiad i sporządzić protokoł nagrania. Wywiad należy przeprowadzić z osobą pamiętającą funkcjonowanie sztetli. Prace konkursowe mogą dotyczyć rożnych zagadnień związanych z życiem codziennym, kultura i aktywnością społeczną – gospodarczą Żydow.
  W konkursie dla szkoł podstawowych prace muszą zostać wykonane przez pojedynczych uczniow, natomiast dla gimnazjum i szkoł ponadgimnazjalnych mogą uczestniczyć pojedynczy uczniowie lub zespoły liczące nie więcej niż 3 osoby.

  Prace należy dostarczyć do 30 kwietnia 2015r. na adres: Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” im. Majera Małego, ul. Wspolna 13, 26-020 Chmielnik (z dopiskiem konkurs „Nasi sąsiedzi – Żydzi”. Ogłoszenie wynikow odbędzie się podczas XIII Spotkań z Kulturą Żydowską w Chmielniku - 21 czerwca 2015r.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ