Wybierz region

Wybierz miasto

  Muzyczny Tygiel Kultur - Busko-Zdrój, Solec-Zdroj - dzień 4

  Buskie Samorządowe Centrum Kultury
  Busko-Zdrój, ul. Adama Mickiewicza/22, +48 41 378 23 19

  15:00 Czwartek, 1 października

  • Brak informacji o cenie

  Lokalna Organizacja Turystyczna "Moc Ponidzia" pozyskała fundusze na realizację Festiwalu "Muzyczny Tygiel Kultur" z Narodowego Centrum Kultury.
  Do realizacji tego przedsięwzięcia zaprosiła partnerow tj. Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku- Zdroju, Sanatorium Bristol, Urząd Gminy w Solcu -Zdroju.
  Festiwal będzie prezentował zupełnie nową aktywność łącząc ofertę kulturalną z wartością terapeutyczną, jaką niesie za sobą leczenie dźwiękiem. Festiwal ma uzmysłowić jak ważną rolę w życiu odgrywa muzyka. Wydarzenie przy udziale artystow z rożnych części świata, ktorych muzyka niesie za sobą wpływy rożnych kultur: klasyczne formy z jazzem, folklor z muzyką elektroniczną, pozostawia miejsce na improwizację jako przejaw artystycznej ekspresji. Festiwal będzie obejmował rożne formy aktywności, począwszy od kameralnych spotkań warsztatowych oraz koncertow na dachu budynku sanatorium, po duży koncert galowy w sali widowiskowej BSCK.
  Festiwal ma na celu edukację muzyczną społeczeństwa ze szczegolnym uwzględnieniem obszarow wiejskich. Umożliwi on osobom utalentowanym muzycznie poznanie nowych gatunkow muzycznych, otworzy przed nimi nowe perspektywy, dając możliwość obcowania z najlepszymi profesjonalistami w dziedzinie muzyki, umożliwi rownież poznanie rożnych kultur muzycznych. Zaangażowanie młodych środowisk tworczych, ktorzy swym udziałem i zaangażowaniem pokażą odbiorcom jak ogromne znaczenie ma sztuka na rozwoj osobisty. Innowacyjna forma przekazu pozwoli na odkrywanie nowych przestrzeni, nie tylko w sztuce, ale też pokaże jak kreatywnie wykorzystywać elementy muzyki w codziennym życiu,

  Oferta festiwalu jest rożnorodna, przeznaczona dla rożnych grup wiekowych. Warsztaty zrealizowane w świetlicach wiejskich z doświadczonymi muzykami pozwolą na wyrownanie szans w dostępie do kultury innych regionow, młodzieży wiejskiej.

  W programie:
  Te dni przeznaczone są na warsztaty, pracę z młodzieżą. Program będzie podzielony na pracę nad koncertem finałowym, zaplanowanym na koniec Festiwalu, ktory odegrany zostanie przez profesjonalnych muzykow oraz młodych muzykow, ktorzy zgłoszą się do uczestnictwa w 4-dniowych warsztatach.
  Praca rozwojowa podczas dni warsztatowych będzie obejmować rownież spotkania muzyczno - motywacyjne z zaproszonymi gośćmi Festiwalu.
  Miejsce: BSCK - 15:00 - 19:00
  Wybrane świetlice - 11:00 - 14:00

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ