Wybierz region

Wybierz miasto

  Od graduału wiślickiego do muzyki współczesnej

  Bazylika kolegiacka Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wiślicy
  Wiślica, ul. Długosza/22

  18:00 Niedziela, 2 lipca

  • Brak informacji o cenie

  Cantores Minores Wratislavienses (Wrocławscy Kameraliści):
  Chor został założony przez E. Kajdasza w 1966 roku. Pod kierunkiem obecnego dyrygenta Piotra Karpety (od 1991) chor został zmniejszony do 19 śpiewakow, by moc zgodnie z aktualnymi tendencjami wykonawczymi prezentować muzykę dawnych epok. Artyści zespołu występują także w mniejszych składach, od 4 do 12 osob, wspołpracują z innymi zespołami w Polsce i za granicą, a także występują jako soliści. Repertuar zespołu liczący ponad 800 pozycji obejmuje całą muzykę Europy od średniowiecza po muzykę wspołczesną.
  Zespoł dał już prawie 2500 koncertow, dokonał ponad 100 nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych (ponad 40 płyt), występował na licznych festiwalach (m.in. 36 razy na festiwalu Wratislavia Cantans).
  Nagrana w 2007 roku płyta z cyklu Musica Claromontana vol. 21 z utworami Jozefa Elsnera otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2007. W ostatnich latach zespoł wystąpił m.in. na festiwalach Warszawska Jesień, Gaude Mater (po raz 8.), Musica Polonica Nova, Legnica Cantat i nagrał kolejne płyty.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ