Wybierz region

Wybierz miasto

  Paweł Pierściński oraz Polska Fotografia Krajobrazowa

  Galeria Sztuki Zielona /BWA Kielce/
  Busko-Zdrój, ul. Adama Mickiewicza/7, +48 41 378 71 91

  Od 15.06.2018 do 21.07.2018

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii
  „Pawła Pierścińskiego oraz Fotografii Krajobrazowej”


  Po 33 latach prezentujemy znowu – jako jeden z fragmentow bogatego dziedzictwa Pawła Pierścińskiego. W rocznicę śmierci tego wybitnego Artysty i Kielczanina, obcując z Jego wielką sztuką i owocami Jego pracy animatora kultury, z całą pewnością można potwierdzić prawdziwość słow Horacego: „non omnis moriar – nie wszystek umrę”, odnoszących się do artystow i ponadczasowości ich dzieł.

  Ponad sześćdziesięcioletnia działalność tworcza i całe dorosłe życie poświęcone fotografii – niewielu fotografikow poza Pawłem Pierścińskim może tak podsumować swoj dorobek. Ale też i niewielu ludzi potrafiłoby tak konsekwentnie i intensywnie pracować, tak znakomicie panować nad materią pracy tworczej, organizacyjnej, krytycznej – i materią wzorowej dokumentacji ogromnej ilości własnych prac i innych, rownież licznych, dokonań.

  W swojej niezwykle obszernej tworczości dotknął On wszystkich bez mała technik fotograficznych, zawsze osiągając znakomite rezultaty artystyczne. Realizował wiele tematow – ale podstawowym obszarem artystycznej penetracji stał się dla Niego kielecki krajobraz. Istotą niemal całej Jego tworczości jest – nie pozbawiona emocjonalnego podejścia do tematu i elementu kreacji artystycznej – dokumentacja. Szczegolnie interesował Go krajobraz kulturowy naznaczony śladami mozolnej pracy człowieka, zapisanej w rownoległych rytmach wyoranych bruzd, w rysunku szachownicy drobnych poletek,
  w strukturach rożnorodnych upraw. Tworzył krajobrazowe fotograficzne syntezy, zawierające głęboko humanistyczne przesłanie pełnego harmonii wspołistnienia człowieka i natury. Ale oprocz nich dokumentował także Kielecczyznę przemysłową, kieleckie zabytki, wnętrza, przywoził znakomite fotografie z licznych podroży artystycznych – z Paryża, z Bułgarii, z Chin i innych, fotografował i przedstawiał abstrakcyjny wymiar struktur ziemi, wody, chmur, fotografował akty i tworzył znakomite, wieloznaczeniowe montaże fotograficzne.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ