Wybierz region

Wybierz miasto

  Podróże z Pileckim

  Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” im. Majera Małego w Chmielniku
  Chmielnik, ul. Wspólna/14, +48 73 415 89 69

  13:00 Piątek, 20 października

  • Brak informacji o cenie

  zapraszamy uczniow, dorosłych i wszystkich chętnych na spotkanie w ramach projektu „Podroże z Pileckim”, ktore odbędzie się w OEM"Świętokrzyski Sztetl’’ w godz. 13-15. Wydarzenie jest skierowane do zainteresowanych historią i nieznanymi wątkami biografii rotmistrza Pileckiego. Projekt realizuje Stowarzyszenie Auschwitz Memento. Udział jest bezpłatny.

  W ramach piątkowego wydarzenia: projekcja filmu dokumentalnego „Pilecki”, promocja książki „Pilecki. Śladami mojego taty” oraz spotkanie z autorem Bogdanem Wasztylem – dziennikarzem, publicystą "Dziennika Polskiego”, miesięcznika "Dialog-Pheniben", dyrektorem i redaktorem naczelnym TVP Krakow.

  Stowarzyszenie Auschwitz Memento – o sobie

  Od wielu lat realizuje swoją misję, starając się przypominać o wyjątkowym doświadczeniu historycznym Polakow, jakim było zmaganie się z dwoma zbrodniczymi systemami: niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem. Opowiadamy historie ważne z punktu widzenia społeczeństwa i polskiej racji stanu, takie, odnośnie ktorych mamy głębokie przekonanie, że jeśli my ich nie opowiemy, to już być może nikt tego nie zrobi. Akcje Stowarzyszenia: „Projekt: Pilecki”, „Auschwitz Memento”, „Auschwitz. Blisko domu”, „…Poki żyjemy”, „Glosy z Auschwitz”, „Podroże z Pileckim”, „Cena Wolności”. Filmy: „Pamięć. Tajemnice lasow Piaśnicy”, „Listonosz”, „Siostrzyczka”, „Pod Giewontem”, „Ucieczka z piekła”, „Niezłomni pod drutami Auschwitz”, „Pilecki”, „Lustro”, „Nieobojętni. Bohaterowie spod Auschwitz” (w realizacji). Publikacje: „Niezłomni z oddziału Sosienki. Armia Krajowa wokoł KL Auschwitz”.

  Projekt „Podroże z Pileckim”

  Ma promować czytelnictwo w Polsce dzięki promocji książki „Pilecki. Śladami mojego taty” a także przybliżać Polakom postać bohaterskiego Rotmistrza poprzez projekcje dokumentalnego filmu „Pilecki”, ktory był pokazywany w kinach w 2015 roku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ