Wybierz region

Wybierz miasto

  Polska Fotografia Krajobrazowa / Paweł Pierściński ” 40 lat ZPAF – Okręg Kielecki

  Galeria Sztuki Zielona /BWA Kielce/
  Busko-Zdrój, ul. Adama Mickiewicza/7, +48 41 378 71 91

  18:00 Piątek, 11 maja

  • Brak informacji o cenie

  Pokażemy kilkadziesiąt fotografii ze zbiorow BWA w Kielcach, Artystow fotografikow z całej Polski oraz Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, ktorych głownym tematem jest, zapomniany dzisiaj, krajobraz z lat 60/80 XX wieku, m.in.


  Pawła Pierścińskiego (1938-2017) fotograf, publicysta, krytyk i teoretyk fotografii oraz działacz społeczny. Tworca i animator Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

  Edwarda Hartwiga (1909-2003) członek założyciel i honorowy ZPAF, jeden z najbardziej znanych na świecie fotografikow polskich; uznawany za artystę wszechstronnego, łączącego w pracach fotografię i grafikę; zafascynowanego pejzażem, człowiekiem, fotografią teatralną, architekturą.

  Wacława Cisłowskiego, członek, założyciel Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF (1978). Klasyczny przedstawiciel Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, laureat artystycznych nagrod zbiorowych przyznanych „za stworzenie artystycznej dokumentacji polskiego krajobrazu rolniczego”. Głownym tematem tworczych zainteresowań artysty był krajobraz, portret, fotografia przyrody, w tym ulubionej Puszczy Jodłowej, często przedstawianej w formie interesujących makrofotografii.

  Lecha Charewicza (ur. 1935), polski artysta fotograf (fotografik), uhonorowany tytułem „Artiste FIAP” (AFIAP). Członek ZPAF od 1972 roku. Był członkiem zarządu Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 1970 roku posiada międzynarodowy tytuł Artiste FIAP. Instruktor fotografii z uprawnieniami MKiS. Autor kilkanastu tysięcy negatywow, prac fotograficznych i ksiąg dotyczących Polski, świata i najwyższych gor. Jako członek Polskiego Klubu Gorskiego uczestniczył w wielu wyprawach w najwyższe gory świata: Kaukaz, Alpy, Ałtaj Mongolski, Himalaje i Karakorum. Fotografuje piękno gor i osiągnięcia polskiego alpinizmu.

  Michała Całę (ur. w 1948) w latach 1978–1992 poświęcił się fotografowaniu śląskiego krajobrazu przemysłowego. W efekcie tej pracy powstał najważniejszy w jego dorobku cykl czarno-białych fotografii „Śląsk”. Autor był szczegolnie zainteresowany osiedlami robotniczymi, starymi hutami, kopalniami i olbrzymimi hałdami. Fotografował także ludzi żyjących w tym środowisku. W latach 70-tych był wspołtworcą Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON, a od 1983 roku jest członkiem Związku Polskich Artystow Fotografikow. Od roku 1995 mieszka w Bielsku-Białej. Nadal fotografuje Gorny i Dolny Śląsk. W 2007 roku został zaproszony do wzięcia udziału w wystawie prezentującej fotografie 100 najważniejszych polskich fotografow w XX wieku: „Polska fotografia w XX wieku” – Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

  i wielu innych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ