Wybierz region

Wybierz miasto

  "Czarne liście", podróże i kłopoty z historią

  Synagoga w Chmielniku
  Chmielnik, ul. Wspólna/14

  15:00 Sobota, 16 września

  • Brak informacji o cenie

  Maja Wolny – pisarka obdarzona pasją i talentem, tropicielka historii, muzealnik, felietonistka i podrożniczka wędrująca między Kielcami, Brukselą i Kazimierzem nad Wisłą, doktor nauk humanistycznych.

  Autorka zaczynała od pracy w dziale kultury tygodnika „Polityka”. Przez wiele lat prowadziła w Belgii fundację promującą kultury Europy Wschodniej, poźniej pracowała jako kurator wystaw, dyrektor muzeum oraz felietonistka najważniejszego flamandzkiego serwisu informacyjnego VRT. Opublikowała powieści Kara (2009) oraz Dom tysiąca nocy (2010), ktore spotkały się z dużym uznaniem krytyki i czytelnikow. W Belgii wpadła na trop niezwykłej postaci, Julii Pirotte, ktorą uczyniła bohaterką kolejnej powieści: Czarne liście (2016). O tej książce, poruszającej w odważny sposob temat pogromu kieleckiego, zrobiło się głośno jeszcze przed jej wydaniem: Bezige Bij, jedno z najlepszych holenderskich wydawnictw kupiło prawa do publikacji powieści na całym świecie. Księgobojca (2017), najnowsza powieść autorki, nowatorski thriller, ukazuje się w prestiżowej Czarnej Serii wydawnictwa Czarna Owca.

  Spotkanie zakończy wernisaż międzynarodowej wystawy pt. „Przybyliśmy z Polski… Wkład Żydow polskich w budowę i rozwoj państwa Izrael”. Wystawa wyeksponowana w przestrzeni babińca, została zorganizowana w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ