Wybierz region

Wybierz miasto

  Wstawa rzeźby Józefa i Wojciecha Regułów

  Gminne Centrum Kultury Solec-Zdrój
  Solec-Zdrój, ul. Partyzantów/8a, +48 41 377 60 49

  Od 16.04.2016 do 29.04.2016

  • Brak informacji o cenie

  Wstawa rzeźby Jozefa i Wojciecha Regułow.

  Jozef Reguła jest samoukiem, tworzy rzeźby i płaskorzeźby rożnej wielkości, przeważnie z drewna lipowego. Dzieła artysty przedstawiają: rolnikow podczas pracy, krajobrazy, kulturę oraz zwyczaje polskich Żydow, tematykę sakralną, anioły, herby, ptaki, kwiaty, ryby, martwą naturę oraz maski. Duża część prac mieści się w konwencji rzeźby ludowej, jak rownież jest stylizacją własną autora. Na przestrzeni ponad 30 lat pracy wyrzeźbił ponad 12 tysięcy prac. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Jego rzeźby prezentowane były w rożnych miejscach w Polsce i poza granicami kraju, m.in. w Krakowie (Piwnica pod Baranami), Sandomierzu, Mielcu, Tarnobrzegu, Staszowie, Szydłowie, Chmielniku oraz w Starej Lubovni na Słowacji.

  Za swoją działalność tworczą otrzymał wiele dyplomow i nagrod. Jest bohaterem licznych artykułow w prasie regionalnej i ogolnopolskiej oraz reportaży radiowych i programow telewizyjnych. Na temat jego tworczości powstały dwie prace magisterskie. Prowadzi działalność gospodarczą "Wyrob i sprzedaż rzeźby w drewnie". W domu, ktory jest zarazem galerią, artysta przyjmuje licznych gości. Od wielu lat uczestniczy w akcjach charytatywnych.

  Najważniejsze nagrody i odznaczenia za działalność artystyczną to:

  Brązowy Krzyż Zasługi przyznawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dnia 28.12.2006r.,
  Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2007r.,
  Świętokrzyska Nagroda Kultury z 2008 r.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ