Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa w Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego

  Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” im. Majera Małego w Chmielniku
  Chmielnik, ul. Wspólna/14, +48 73 415 89 69

  Od 21.08.2017 do 11.10.2017

  • Brak informacji o cenie

  20 sierpnia 2017 r. miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy dokumentującej czyn legionowy, marsze Kadrowki przez Kielecczyznę i związki marszałka Jozefa Piłsudskiego z Kielcami oraz ze społecznością żydowską. Wystawa będzie dostępna w Chmielniku do 11 Listopada.

  Dzięki uprzejmości ks. kan. Franciszka Siarka – proboszcza w Chmielniku i pomocy Rycerzy Kolumba – Rada Nr 15416 im. św. Brata Alberta w Chmielniku, wystawa została udostępniona na murze wokoł kościoła, lokując się tym samym w przestrzeni publicznej miasta. Ulewny deszcze nie przeszkodził aż tak bardzo, jak w sąsiednich gminach, gdyż oficjalna inauguracja została przeniesiona do kościoła. Tam Agnieszka Dziarmaga mowiła o celach wystawy i przypomniała dzieje Kadrowki, Wiktoria Hanszke - uczennica Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, przeczytała wybrane relacje prasowe po śmierci marszałka Piłsudskiego, a Piotr Krawczyk – niestety już w deszczu - przypominał historię wizyty Jozefa Piłsudskiego w Chmielniku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ