Wybierz region

Wybierz miasto

  XXI Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Lato z Chopinem" - dzień 4

  Sanatorium Marconi
  Busko-Zdrój, ul. Rzewuskiego F./1, +48 41 370 31 51

  19:00 Poniedziałek, 20 lipca

  • 20zł

  Lato z Chopinem to największy i najbardziej prestiżowy festiwal pianistyczny w regionie świętokrzyskim. Tworcą oraz wieloletnim organizatorem festiwalu była zmarła, 9 grudnia 2013 roku znana polska pianistka Barbara Hesse-Bukowska. Poszczegolne koncerty prowadził jej syn, Maciej Piotrowski, także pianista i profesor, wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od lipca 2014 roku funkcję dyrektora artystycznego festiwalu pełni, namaszczony do tej funkcji przez samą artystkę, dr Krystian Tkaczewski.
  Od 1994 r. w uroczej zabytkowej Sali Koncertowej Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju rozbrzmiewają piękne polonezy, mazurki, ballady, sonaty oraz inne utwory fortepianowe nie tylko Fryderyka Chopina ale także innych uznanych kompozytorow. Wykonawcami są pianiści z rożńych stron świata m.in. z Białorusi, Brazylii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Japonii, Kazachstanu, Kanady, Litwy, Niemiec, Tajlandii, USA i Polski. Do stałych wykonawcow koncertow zaliczyć już można Śviese Ćepliauskaite z Litwy oraz Shoko Kusuhara z Japonii. Oczywiście nie brakuje tutaj także melomanow. Do Buska-Zdroju przybywają oni z kraju i z zagranicy łączą oni często ucztę duchową z poprawą swego stanu zdrowia.
  Rok 2010 stał się szczegolną okazją do uczczenia 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W trakcie XIX edycji Lata z Chopinem w roku 2013 po raz pierwszy na scenie wystąpili laureaci konkursow - młodzi pianiści Małej Akademii Chopinowskiej.

  W programie:
  Mistrzowski Recital Słowiański.
  "Talenty Światowej Pianistyki"
  - Marian Michalski, Polska
  - Anna Pavlova, Rosja
  "Gwiazda Wieczoru" – Krystian Tkaczewski, Polska

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ