Wybierz region

Wybierz miasto

  XXI Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Lato z Chopinem" - dzień 7

  Sanatorium Marconi
  Busko-Zdrój, ul. Rzewuskiego F./1, +48 41 370 31 51

  19:00 Czwartek, 23 lipca

  • 20zł

  Lato z Chopinem to największy i najbardziej prestiżowy festiwal pianistyczny w regionie świętokrzyskim. Tworcą oraz wieloletnim organizatorem festiwalu była zmarła, 9 grudnia 2013 roku znana polska pianistka Barbara Hesse-Bukowska. Poszczegolne koncerty prowadził jej syn, Maciej Piotrowski, także pianista i profesor, wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od lipca 2014 roku funkcję dyrektora artystycznego festiwalu pełni, namaszczony do tej funkcji przez samą artystkę, dr Krystian Tkaczewski.
  Od 1994 r. w uroczej zabytkowej Sali Koncertowej Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju rozbrzmiewają piękne polonezy, mazurki, ballady, sonaty oraz inne utwory fortepianowe nie tylko Fryderyka Chopina ale także innych uznanych kompozytorow. Wykonawcami są pianiści z rożńych stron świata m.in. z Białorusi, Brazylii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Japonii, Kazachstanu, Kanady, Litwy, Niemiec, Tajlandii, USA i Polski. Do stałych wykonawcow koncertow zaliczyć już można Śviese Ćepliauskaite z Litwy oraz Shoko Kusuhara z Japonii. Oczywiście nie brakuje tutaj także melomanow. Do Buska-Zdroju przybywają oni z kraju i z zagranicy łączą oni często ucztę duchową z poprawą swego stanu zdrowia.
  Rok 2010 stał się szczegolną okazją do uczczenia 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W trakcie XIX edycji Lata z Chopinem w roku 2013 po raz pierwszy na scenie wystąpili laureaci konkursow - młodzi pianiści Małej Akademii Chopinowskiej.

  W programie:
  Koncert w wykonaniu uczestnikow kursu mistrzowskiego: Marian Michalski (Polska), Anna Pavlova (Rosja), Stephanie Franke (Szwecja), Brielle Perez (USA), Mao Fujita (Japonia), Gregory Martin (USA), Anna Boonyanit (USA), Tran Dieu An (Wietnam), Mayuki Miyashita (Japonia), Elliot Wuu (USA), Tran Dieu Linh (Wietnam), Ka Yuk Yam (Hong Kong).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ