Wybierz region

Wybierz miasto

  XXVI Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej "Anima Mundi"

  Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku
  Chmielnik, ul. plac Kościelny/7, +48 41 354 24 08

  18:00 Niedziela, 24 maja

  • Brak informacji o cenie

  Anima Mundi - Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej

  Anima Mundi jest Festiwalem, ktory na stałe wpisał się w muzyczny pejzaż Kielc i regionu świętokrzyskiego. Jego otwarta formuła - nie tylko klasyczna muzyka organowa, ale także choralna, barokowa, ludowa muzyka religijna - sprawia, że możemy przeżyć całą gamę muzycznych doznań i wzruszeń.

  Festiwal organizowany jest co roku w kieleckich kościołach w okolicach Świąt Wielkiej Nocy, aby dać odbiorcom szansę jeszcze głębszego przeżycia Męki i Śmierci Jezusa.

  Festiwal "Amima Mundii" powstał w Kielcach z inicjatywy nieżyjącego już prof. Jerzego Rosińskiego - organisty katedralnego, kompozytora i animatora kultury. Wszystkie edycje festiwalu gromadziły tworcow i chory o międzynarodowej renomie z wielu krajow Europy, co nie powinno dziwić, bo Anima Mundi to przecież dusza świata...

  W programie:
  Koncert Choru Synagogi pod Białym Bocianem

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ