Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jarosław Zatorski został laureatem XIV edycji plebiscytu Buskowianin Roku ZDJĘCIA

OPRAC.:
Michał Kolera
Michał Kolera
Podczas piątkowej gali wręczenia statuetki.
Podczas piątkowej gali wręczenia statuetki. archiwum gminy
Jarosław Zatorski zdobył laur Buskowianina Roku. Uroczysta gala odbyła się w piątek, 18 czerwca w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Na początku burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Waldemar Sikora w kilku słowach wyjaśnił, dlaczego zaszczytny tytuł Buskowianina Roku trafił akurat do Jarosława Zatorskiego.

- Wytrwałość, konsekwencja i determinacja, a także zdolność inspirowania innych ludzi wiarą we własne siły oraz mocą osiągania najbardziej ambitnych celów. Buskie hospicjum to bez wątpienia wielkie dzieło, za które społeczność Buska-Zdroju dziękuje Panu przyznając tytuł „Buskowianina Roku 2020 - powiedział burmistrz Sikora.

Podczas odbierania statuetki "Siewcy" zwycięzca plebiscytu nie krył wzruszenia.

- To wyróżnienie ma dla mnie największą wartość, ponieważ otrzymuje go od społeczności Buska-Zdroju - powiedział

Jarosław Zatorski to działacz społeczny, aktywista i pomysłodawca wielu inicjatyw lokalnych, bezpośrednio związanych z miastem i gminą Busko-Zdrój. Dzięki jego zaangażowaniu udało się doprowadzić do końca budowę buskiego hospicjum, odbudowano cmentarz żydowski przy ulicy Widuchowskiej w Busku-Zdroju. Dzięki jego zaangażowaniu organizowane są coroczne „Spotkania z Kulturą Żydowską”. Dzięki jego działaniom w Busku powstał posąg Leopolda Kozłowskiego, kompozytora, pianisty, dyrygenta, który wielokrotnie gościł na buskich scenach. Z inicjatywy Pana Zatorskiego powstały również inne monumenty i pamiątkowe tablice, między innymi pomnik ku czci zamordowanych w Miednoje i Ostaszkowie policjantów ze Szczaworyża oraz tablice upamiętniające istnienie Klasztoru Kamedułów czy patriotów z Szańca. We współpracy ze Świętokrzyskim Oddziałem Związku Literatów Polskich zorganizował plenery malarsko-literackie w Busku-Zdroju. Utworzył również grupę teatralną „S 60+”, natomiast przy Szkole Podstawowej numer 1 powstał zespół marszowy „Buskie Mażoretki”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na buskozdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto