Młodzi mistrzowie pożarnictwa nagrodzeni w Busku

Adam LigieckiZaktualizowano
Rodzeństwo na medal! Kamil Skotnicki i Patrycja Skotnicka zajęli pierwsze miejsca w buskich eliminacjach 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Adam Ligiecki
Kamil Skotnicki, Tomasz Dudek i Patrycja Skotnicka zajęli pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" w Busku-Zdroju.

Eliminacje przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Należało rozwiązać test złożony z 30 pytań, a szczególnie napracowali się... uczniowie podstawówek.

Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Kamil Skotnicki. Szóstoklasista z Dobrowody, który jest aktualnym mistrzem województwa świętokrzyskiego, wyprzedził Bartłomieja Piotrowskiego z Nowego Korczyna i Jakuba Farmasa z Dobrowody.

Rywalizację gimnazjalistów wygrał Tomasz Dudek z Pacanowa. Kolejne miejsca zajęły dziewczęta: Karolina Góra (Podgaje) i Julia Piotrowska (Nowy Korczyn).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Patrycja Skotnicka z buskiego I Liceum Ogólnokształcącego. Jest starszą siostrą Kamila, a ten mistrzowski duet w pożarnictwie nie ma sobie równych. Patrycja wyprzedziła drugą Patrycję - Kopacz z buskiego "mechanika"i Aleksandrę Błachucińską z "ekonomika".

Zwycięzcy otrzymali supernagrody - wysokiej klasy rowery. Nagród było zresztą bardzo dużo - także dla najmłodszego uczestnika turnieju: otrzymał ją filigranowy, zaledwie 9-letni Bartek Piotrowski z Nowego Korczyna oraz za najlepszy wynik: dla Patrycji Skotnickiej, która zdobyła 28 punktów na 30 możliwych. Młodym pasjonatom pożarnictwa pogratulowali starosta Jerzy Kolarz i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Artur Brachowicz.

Kamil Skotnicki, Tomasz Dudek i Patrycja Skotnicka reprezentują powiat buski w eliminacjach wojewódzkich 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zostaną rozegrane prawdopodobnie 27 kwietnia.

60 Sekund Biznesu: W Polsce nie ma kierowców