Osiem medali Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai w Warszawie

ALI
Ta ekipa Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai  startowała w turnieju międzynarodowym w Warszawie i wywalczyła tam osiem medali.
Ta ekipa Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai startowała w turnieju międzynarodowym w Warszawie i wywalczyła tam osiem medali. archiwum klubu
Blisko 300 zawodników z kraju i zagranicy wzięło udział w 14th Grand International Wushu Festival - XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, rozegranych w miniony weekend w Warszawie. W najważniejszej imprezie roku startowała także sześcioosobowa ekipa Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai, zdobywając 8 medali.

„Złoto” wywalczył najmłodszy w ekipie Marcin Juszczyk, który wygrał w konkurencji tradycyjne formy północne (9-11 lat). Był również drugi w formach krótkich z bronią (szabla) w swojej kategorii wiekowej.

Franciszek Stefański zdobył na turnieju w Warszawie trzy medale: dwa srebrne i brązowy (kategoria wiekowa 12-14 lat). Na podium stanęli także Piotr Bezak, Damian Jaworski oraz Wojciech Ziółek, a Konradowi Gołuzdowi zabrakło do medalu... tylko 0,02 setne punktu.

- Start w tych prestiżowych zawodach uważam za dość udany - komentuje prezes i trener Andrzej Cupryjak-Socha. Po wakacjach - występ w Pucharze Polski Wushu.