MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Busku-Zdroju, najważniejsze wydarzenia od 1.11 do 7.11.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 1.11 do 7.11.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 1.11 do 7.11.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Buska-Zdroju, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 1.11 a 7.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Fryzury dla włosów kręconych i puszących się. Jak pomóc włosom podatnym na kręcenie się? Zobacz propozycje fryzur [7.11.2020 r.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Busko-Zdrój od 1.11 do 7.11.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Fryzury dla włosów kręconych i puszących się. Jak pomóc włosom podatnym na kręcenie się? Zobacz propozycje fryzur [7.11.2020 r.]

Wydaje ci się, że twoich włosów nic nie jest w stanie poskromić? Ciągle się puszą, a po rozczesaniu przypominają siano? A może zdajesz sobie sprawę z tego, że twoje włosy mają tendencję do kręcenia się, ale nie wiesz, jak skręt podbić lub go utrzymać? Nie pasują ci standardowe cięcia i fryzury? Bardzo możliwe, że nie masz świadomości, w jaki sposób tego typu włosy należy pielęgnować. Przedstawiamy propozycje fryzur dla kręconych włosów!

📢 Totalne pustki w Busku-Zdroju. Tylko... młodzież szaleje w skateparku [ZDJĘCIA]

Wzrastająca z dnia na dzień liczba zakażeń koronawirusem oraz bardzo pochmurna i nieprzyjemna pogoda sprawiła, że w sobotę, 7 listopada Busko - Zdrój dosłownie świeciło pustkami i wyglądało, jakby mieszkańcy zapadli w sen. Zobacz na zdjęciach.

📢 Kto wymazał obraźliwe napisy "Jeb*ć PIS" i inne w centrum Buska? Policja nadal szuka sprawcy

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że ktoś wymazał obraźliwe napisy typu "Jeb*ć PIS" w centrum Buska - Zdroju. Policja nadal szuka sprawcy. Napisy zostały zmyte, ale spowodowały trwałe szkody.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad Air 10,9" 64GB Wi-Fi Błękitny (MYFQ2FDA)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 1.11-7.11.2020 Busko-Zdrój: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Busku-Zdroju. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zapchana toaleta, czyli czego nie wolno wrzucać do kanalizacji! 16 rzeczy, które powinny trafić do kosza, a nie do ubikacji!

Zapchana toaleta to nic miłego, ale jesteśmy sami sobie tego winni jeśli traktujemy ubikację jak śmietnik. Niewiele osób wie, że do kanalizacji powinien trafić tylko papier, a w wielu miejscach nawet on jest wyrzucany oddzielnie do kosza.

📢 Szef ma teczkę na każdego pracownika. Jakie dokumenty może przechowywać pracodawca?

Każdy pracownik ma założone akta osobowe. W teczkach przechowywana jest cała dokumentacja, począwszy od rekrutacji, aż do rozwiązania stosunku pracy. Pracodawca może przechowywać dokumenty ściśle określone w przepisach.

📢 Polska już przegrała z drugą falą epidemii. Nie jesteśmy w stanie ratować wszystkich

Na Twitterze ministerstwa zdrowia wciąż jest kilka tysięcy wolnych miejsc w szpitalach dla chorych na COVID-19. W prawdziwej Polsce wygląda to jednak mocno inaczej. Braki zaczęły się już na początku października. A dziś zupełną normą jest już selekcjonowanie pacjentów potrzebujących ostatnich wolnych respiratorów

📢 Koniec nauki zdalnej 29 listopada 2020: nowe fakty. Nauka zdalna dla klas I-III. Sprawdź, do kiedy szkoły pozostaną zamknięte dla uczniów?

Nauka zdalna od 26 października 2020 realizowana jest w szkołach średnich oraz częściowo w szkołach podstawowych. Mateusz Morawiecki początkowo zapowiedział, że taki tryb ma obowiązywać do 8 listopada 2020 r. Jednak 4 listopada poinformował o nowych obostrzeniach dla edukacji. Nie tylko po 8 listopada 2020 r. uczniowie nie wrócą do klas, ale nauka zdalna zostanie wydłużona oraz nauczanie na odległość wróci również do klas I-III szkół podstawowych. Aktualizacja 4.10.2020: decyzją premiera nauczanie zdalne będzie obowiązywało również w klasach I-III do końca listopada. Do 29 listopada 2020 roku będzie obowiązywała też nauka zdalna dla starszych klas. Premier zapowiedział również wprowadzenie bonu dla nauczycieli w wysokości 500 złotych. Przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.

📢 Ważne zmiany dla pracowników. Nowe obostrzenia od soboty 7 listopada w handlu i turystyce

Rząd zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń. Nieczynne będą wybrane sklepy oraz instytucje kulturalne. Przedstawiamy listę najważniejszych zmian od 7 i 9 listopada.

📢 Świadczenie chorobowe na kwarantannie lub izolacji. Co zrobić, gdy nie ma decyzji sanepidu?

Przepisy związane z kwarantanną i izolacją domową zmieniają się tak szybko, że problem z ich interpretacją mają lekarze, pracownicy, a nawet pracodawcy. Jakich formalności trzeba dopełnić, aby otrzymać świadczenie chorobowe z tytułu kwarantanny lub izolacji? Czy trzeba złożyć specjalne oświadczenie? Czy jest potrzebna decyzja sanepidu? Wyjaśniamy.

📢 Od soboty nowe obostrzenia. Czeka nas narodowa kwarantanna?

Przejście najmłodszych uczniów na zdalne nauczanie, zamknięcie sklepów w galeriach oraz zamknięcie obiektów kultury – to część obostrzeń, które wejdą w życie od soboty. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeśli liczba zakażeń będzie nadal wzrastać czekać nas może narodowa kwarantanna.

📢 Polecamy wiszące kwiaty doniczkowe dla każdego. Zobacz, co wybrać i jak o nie dbać

Wybór kwiatów doniczkowych jest bardzo duży. Polecamy rośliny o zwisających pędach – dla początkujących i zaawansowanych.

📢 Rząd planuje nowe obostrzenia. Wśród nich zakaz wychodzenia z domu

W czwartek lub piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosi nowe obostrzenia związane z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego już pracuje nad szczegółami? Wśród rozważanych zasad jest m.in. całkowity zakaz przemieszczania się.

📢 Cmentarze w Busku-Zdroju otwarte. Tłumnie odwiedzają groby bliskich? [ZDJĘCIA]

📢 Busko Rock Festival przełożony z powodu koronawirusa. Odbędzie się w lutym 2021

Kultura dla młodzieży w Busku - Zdroju? W tamtejszym centrum kultury przygotowano trzy ciekawe projekty z dedykacją dla młodych osób. Będzie to między innymi Busko Rock Festival, który niestety jest przełożony ze względu na koronawirusa. Odbędzie się w lutym 2021 roku.

📢 Kto zmarł w 2020 roku? Ich pożegnaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Zmarli artyści, sportowcy, aktorzy, muzycy, politycy...

W 2020 roku pożegnaliśmy wielu wybitnych artystów, polityków, sportowców i dziennikarzy. Przypominamy sylwetki tych, którzy zmarli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

📢 Zdrowi, ale uwięzieni na kwarantannie. Wszystko przez lukę w rozporządzeniu

Możesz być na kwarantannie i nawet o tym nie wiedzieć. Od 24 października każda osoba, która otrzyma skierowane na test na koronawirusa, zostaje automatycznie objęta kwarantanną domową. Osoby, u których nie wykryto wirusa SARS-CoV-2, także zostały uziemione w domach.

📢 Słabe wyniki czy notoryczne spóźnienia. Z jakich powodów firmy najczęściej zwalniają pracowników?

Pracownik może zostać zwolniony z wielu powodów. Notoryczna spóźnienia, lekceważenie obowiązków czy zajmowanie się prywatnymi sprawami w czasie pracy to tylko niektóre z przyczyn, które uprawniają pracodawcę do rozwiązania umowy. Teoretycznie spać spokojnie mogą osoby wykonujące sumiennie swoje obowiązki. Praktyka pokazuje jednak, że w dzisiejszych czasach żaden pracownik nie może mieć gwarancji pracy, aż do emerytury.

📢 Rocznice ślubu: nazwy i symbolika. Jaki prezent na rocznicę ślubu? Inspiracje na niebanalne podarunki. Niezbędnik dla małżonków

Rocznica ślubu to wyjątkowy moment w małżeństwie, a zarazem świetna okazja do wspólnego świętowania. Szczególnie hucznie obchodzone są okrągłe jubileusze, takie jak Cynowe, Srebrne czy Złote Gody. Jak nazywają się poszczególne rocznice ślubu i jaki prezent na nie wybrać?

📢 Te imiona dla dzieci są zakazane w innych krajach. Zobacz, na jakie imię dla dziecka nie zgodzili się urzędnicy

Imiona dla dzieci potrafią wzbudzić wiele emocji. Przekonało się o tym wielu rodziców, którzy z powodu nazwania swojej pociechy tak, a nie inaczej, trafili przed sąd. Czasami aż trudno uwierzyć w to, jak daleko sięga wyobraźnia dorosłych, podsuwająca im wręcz nieprawdopodobne pomysły na imię dziecka. W niektórych przypadkach o wiele trudniej jest jednak zrozumieć sprzeciw urzędników. Zobacz, jakie imiona dla dzieci zostały zakazane na świecie w ostatnich latach.

📢 Koronawirus atakuje czerwone krwinki i szpik kostny. To jedna z przyczyn niedotlenienia w COVID-19 i powód do stosowania pulsoksymetrów

Zmiany w płucach nie są jedyną przyczyną niedotlenienia i jego powikłań u chorych z COVID-19. Nawet przy braku objawów oddechowych koronawirus sieje spustoszenie w organizmie, niszcząc niosące tlen czerwone krwinki i miejsce ich produkcji, czyli szpik kostny. Może nawet atakować struktury wytwarzające przeciwciała! Odkrycia rosyjskich naukowców wyjaśniają mechanizm powstawania niebezpiecznych komplikacji zdrowotnych i potwierdzają słuszną decyzję polskiego rządu, by monitorować zdrowie chorych za pomocą pulsoksymetrów.

ZOBACZ KONIECZNIE

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na buskozdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto