Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto znanego pisarza w Busku. Jan Chruśliński obchodził 80. urodziny

ALI
Życzenia Janowi Chruślińskiemu złożyła także Alicja Bednarska, buszczanka i  wiceprezes Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.
Życzenia Janowi Chruślińskiemu złożyła także Alicja Bednarska, buszczanka i wiceprezes Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju. Adam Ligiecki
Benefis znanego pisarza w sali koncertowej Marconiego, w buskim parku zdrojowym, stał się dużej rangi wydarzeniem towarzyskim. Jan Chruśliński przez ponad trzy godziny, w atmosferze pięknych wspomnień, we wspaniałym gronie, świętował swoje 80. urodziny.

Spotkanie otworzyła dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Marciniec, po czym ruszyła rocznicowa feta.

Fragmenty książek jubilata, który przybył na benefis z żoną Izabelą i najbliższą rodziną, czytali uczniowie buskich szkół. Wystąpili też młodzi piosenkarze i muzycy z Kielc, Chmielnika. W programie części artystycznej znalazły się również wspomnienia osób związanych z Janem Chruślińskim, w różnych momentach jego życia. Nie brakowało anegdot, czułych wspomnień „od serca”.

A kiedy umilkły brawa, nadszedł czas na życzenia dla jubilata. Kwiaty i prezenty powędrowały i do bohatera dnia, i do jego małżonki.

Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju, życzył Janowi Chruślińskiemu długich lat w zdrowiu. By nadal mógł promować w swoich książkach region Ponidzia. Do życzeń dołączyli się wójtowie ościennych gmin, przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju. Także koledzy ze szkoły, z wojska oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w której jubilat pracował po zdjęciu munduru.

Szczególnego rodzaju życzenia miał Stanisław Walasek, wiceprzewodniczący buskiej Rady Miejskiej i... wytrawny cyklista. Kiedyś kręcili razem w kolarskim peletonie, a taka przyjaźń - jak obydwaj twierdzą - nigdy nie rdzewieje.

Jan Chruśliński urodził się 11 marca 1937 roku w Busku-Zdroju. Ukończył Oficerską Szkołę Inżynieryjną we Wrocławiu, w wojsku dosłużył się stopnia pułkownika. Odnosił też sukcesy w kolarstwie. Jest autorem sześciu książek, w tym: „Rozstania i powroty”, „Życie wpisane w historię”, „Z Chrobrza na wojenną tułaczkę”. Obecnie mieszka w Warszawie.

Marcową imprezę przygotowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, we współpracy z Kieleckim Związkiem Literatów Polskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na buskozdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto