Zawodnicy buskiego Klubu Kung-Fu Yantai z medalami w Gdyni

ADAM LIGIECKIZaktualizowano
Drużyna Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai - na zdjęciu z trenerem Andrzejem Cupryjakiem-Sochą - _wywalczyła w Gdyni pięć medali. ARCHIWUM PRYWATNE
Zawodnicy buskiego Klubu Kung-Fu Yantai rozpoczęli tegoroczny sezon od dużych sukcesów. W VIII Ogólnopolskim Turnieju Tradycyjnego Wushu w Gdyni zdobyli aż pięć medali.

Marcowa impreza miała silną obsadę. Rywalizowało blisko 120 zawodników, między innymi: z Warszawy, Wrocławia, Tarnowa, Olsztyna, Gdańska. Gdyni, Płocka, Szczecina. Buski klub wystawił tym razem skromną, trzyosobową ekipę, ale nasi wrócili z medalami.

Najstarszy w drużynie, 19-letni Dominik Wiewióra wywalczył brązowy krążek w rywalizacji sanda seniorów, w wadze do 75 kilogramów. Złoty medal w qingda (kategoria wagowa do 55 kilogramów) zdobył 14-latek Damian Jaworski. Uzyskał on również trzy wyróżnienia - w formach ręcznych, szabli i kiju, jednak małe błędy techniczne spowodowały, że nie stanął na podium.

W najsilniej obsadzonych na turnieju w Gdyni konkurencjach świetnie radził sobie nasz Franciszek Stefański. 14-letni zawodnik wywalczył trzy srebrne medale - w formach ręcznych północnych, z włócznią i bronią różną długą.
Ogólnopolski Turniej Tradycyjnego Wushu ma swoją markę. Patronat honorowy nad zawodami w Gdyni objął prezydent miasta Wojciech Szczurek, patronat sportowy - Polski Związek Wushu.

- To był nasz pierwszy start w 2017 roku, przed Mistrzostwami Polski Wushu, które nas czekają - skomentował zawody Andrzej Cupryjak-Socha, trener a zarazem prezes Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai.