Zdrój Busko-Zdrój pokonał piłkarzy ze Sparty Kazimierza Wielka

(ALI)
Od zwycięstwa rozpoczęli piłkarze buskiego Zdroju rundę wiosenną czwartej ligi. W niedzielne popołudnie, w małych derbach Ponidzia, pokonali na własnym stadionie Spartę Kazimierza Wielka 2:1 (1:0).

Jak na derby przystało, był to twardy mecz. Na boisku trzeszczały kości, a sędzia miał sporo pracy, by "gasić" temperamenty zawodników.

Zdrój zdobył prowadzenie w pierwszej połowie, po celnym strzale Krystiana Zaręby z kilku metrów. Tuż po przerwie Adam Imiela podwyższył wynik na 2:0. Ambitnie grająca Sparta nie zamierzała jednak składać broni i w ostatnim kwadransie - po błędzie buskiego bramkarza - Dariusz Zawadzki strzelił kontaktowego gola. Mimo ataków z obu stron, wynik już nie uległ zmianie.