Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu brzeskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu brzeskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu brzeskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GROCHOWSKI Mariusz: pozycja 1 : 3,31% (3 692 głosów)
- SIEK Michał Tomasz: pozycja 2 : 3,31% (3 692 głosów)
- MAZURKIEWICZ Jacek Andrzej: pozycja 3 : 3,31% (3 692 głosów)
- CIELIBAŁA Ewa: pozycja 4 : 3,31% (3 692 głosów)
- DROZD Małgorzata Urszula: pozycja 5 : 3,31% (3 692 głosów)
- RÓŻAŃSKA Jolanta Ryszarda: pozycja 6 : 3,31% (3 692 głosów)
- CIEŚLAK Beata Elżbieta: pozycja 7 : 3,31% (3 692 głosów)
- PIESZYŃSKI Tomasz Józef: pozycja 8 : 3,31% (3 692 głosów)
- GRABIEC Wacław Kacper: pozycja 9 : 3,31% (3 692 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DANICKI Krzysztof Stanisław: pozycja 1 : 1,06% (1 186 głosów)
- HUCZYŃSKI Wojciech: pozycja 2 : 1,06% (1 186 głosów)
- OLSZEWSKI Krzysztof Robert: pozycja 3 : 1,06% (1 186 głosów)
- MALEC Mateusz Paweł: pozycja 4 : 1,06% (1 186 głosów)
- JASKÓLSKA Magda: pozycja 5 : 1,06% (1 186 głosów)
- HERMAN Adrianna Patrycja: pozycja 6 : 1,06% (1 186 głosów)
- KROCZ-KUBIAK Michalina Anna: pozycja 7 : 1,06% (1 186 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MONKIEWICZ Jacek Kazimierz: pozycja 1 : 4,78% (5 343 głosów)
- LISTOWSKA Renata Anna: pozycja 2 : 4,78% (5 343 głosów)
- GŁOGOWSKA Anna Marzena: pozycja 3 : 4,78% (5 343 głosów)
- KACZAN Józef: pozycja 4 : 4,78% (5 343 głosów)
- BANIK Dariusz Ryszard: pozycja 5 : 4,78% (5 343 głosów)
- SALIJ Andrzej Waldemar: pozycja 6 : 4,78% (5 343 głosów)
- MIŚKIEWICZ-WIKIEŁ Karolina Magdalena: pozycja 7 : 4,78% (5 343 głosów)
- DENES Danuta Agnieszka: pozycja 8 : 4,78% (5 343 głosów)
- GŁOWACKA Małgorzata Ewa: pozycja 9 : 4,78% (5 343 głosów)
- FRONCKIEWICZ Tomasz: pozycja 10 : 4,78% (5 343 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA - ŚWIADOMI BRZEG:
- JAKUBÓW Janusz Antoni: pozycja 1 : 0,72% (809 głosów)
- PALUSZEK Mariusz: pozycja 2 : 0,72% (809 głosów)
- KOTOWSKI Adam: pozycja 3 : 0,72% (809 głosów)
- FEDOROWICZ Katarzyna: pozycja 4 : 0,72% (809 głosów)
- JOCKEL Justyna Renata: pozycja 5 : 0,72% (809 głosów)
- CIELEBAN Magdalena Marta: pozycja 6 : 0,72% (809 głosów)
- NOWAK Piotr Zbigniew: pozycja 7 : 0,72% (809 głosów)
- WIKTOR Łukasz: pozycja 8 : 0,72% (809 głosów)
KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWA ROZWOJU ZIEMI BRZESKIEJ:
- MICHALIK Agnieszka Beata: pozycja 1 : 0,92% (1 023 głosów)
- BARAN Mariusz: pozycja 2 : 0,92% (1 023 głosów)
- ZDEBIK Cecylia Irena: pozycja 3 : 0,92% (1 023 głosów)
- SAMUL Marcin Stanisław: pozycja 4 : 0,92% (1 023 głosów)
- CIEŚLIK Beata: pozycja 5 : 0,92% (1 023 głosów)
- GARNCZARCZYK Bolesław Robert: pozycja 6 : 0,92% (1 023 głosów)
- ŻYREK Monika: pozycja 7 : 0,92% (1 023 głosów)
- FURMANEK Andrzej Józef: pozycja 8 : 0,92% (1 023 głosów)
- WASILEWSKA-ZIELIŃSKA Ewa Zdzisława: pozycja 9 : 0,92% (1 023 głosów)
- KOLEKTA Mariusz Marcin: pozycja 10 : 0,92% (1 023 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu brzeskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- HARGOT Jacek Eligiusz: pozycja 1 : 4,94% (3 037 głosów)
- PREIS Radosław Stanisław: pozycja 2 : 4,94% (3 037 głosów)
- STAŃCO Małgorzata Edyta: pozycja 3 : 4,94% (3 037 głosów)
- PRZEPIÓRKA Alicja Agnieszka: pozycja 4 : 4,94% (3 037 głosów)
- DZIĘGIELEWSKA Ismena Stanisława: pozycja 5 : 4,94% (3 037 głosów)
- GŁÓWKA Wioletta Maria: pozycja 6 : 4,94% (3 037 głosów)
- JANIA Artur Janusz: pozycja 7 : 4,94% (3 037 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GOLONKA Jan: pozycja 1 : 1,83% (1 122 głosów)
- KINASIEWICZ Tadeusz: pozycja 2 : 1,83% (1 122 głosów)
- KUDRA Monika Alicja: pozycja 3 : 1,83% (1 122 głosów)
- SERDECZNA-BARĆ Gabriela Maria: pozycja 4 : 1,83% (1 122 głosów)
- LIGĘZA-NIEDOPYTALSKA Kamila Elwira: pozycja 5 : 1,83% (1 122 głosów)
- DEMSKA Marzena Bogusława: pozycja 6 : 1,83% (1 122 głosów)
- BUBLEWICZ Edward: pozycja 7 : 1,83% (1 122 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RACHWALSKI Sebastian Paweł: pozycja 1 : 4,33% (2 664 głosów)
- KOMARNICKI Tomasz Marek: pozycja 2 : 4,33% (2 664 głosów)
- KOWALKOWSKA Bożena Violetta: pozycja 3 : 4,33% (2 664 głosów)
- JANAS Łukasz Radosław: pozycja 4 : 4,33% (2 664 głosów)
- KAMION Waldemar Stanisław: pozycja 5 : 4,33% (2 664 głosów)
- KRAKOWIAK Małgorzata Maria: pozycja 6 : 4,33% (2 664 głosów)
- JAKUBOWSKA Danuta: pozycja 7 : 4,33% (2 664 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA - ŚWIADOMI BRZEG:
- PISKORSKI Robert: pozycja 1 : 1,41% (868 głosów)
- JOCKEL Piotr Artur: pozycja 2 : 1,41% (868 głosów)
- SIKORA Ireneusz Jarosław: pozycja 3 : 1,41% (868 głosów)
- BARAN-JÓZWOWSKA Dorota Beata: pozycja 4 : 1,41% (868 głosów)
- DOMAŃSKA Agnieszka Anna: pozycja 5 : 1,41% (868 głosów)
KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWA ROZWOJU ZIEMI BRZESKIEJ:
- TRZASKA Tomasz Czesław: pozycja 1 : 2,18% (1 337 głosów)
- GOLONKA Agnieszka Patrycja: pozycja 2 : 2,18% (1 337 głosów)
- GAŁĘZKA Agnieszka Joanna: pozycja 3 : 2,18% (1 337 głosów)
- GRUBY Karolina Aleksandra: pozycja 4 : 2,18% (1 337 głosów)
- CZERNICKI Waldemar: pozycja 5 : 2,18% (1 337 głosów)
- KOZICKI Krzysztof Janusz: pozycja 6 : 2,18% (1 337 głosów)
- PICH Małgorzata Jolanta: pozycja 7 : 2,18% (1 337 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu brzeskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SMOLIŃSKA Ewa Beata: pozycja 1 : 4,27% (1 915 głosów)
- MAJEWSKI Arkadiusz Kazimierz: pozycja 2 : 4,27% (1 915 głosów)
- BEDNARZ Szymon Stanisław: pozycja 3 : 4,27% (1 915 głosów)
- PEJS Elżbieta Zenona: pozycja 4 : 4,27% (1 915 głosów)
- GRZYBOWSKI Bronisław Andrzej: pozycja 5 : 4,27% (1 915 głosów)
- WARCIAK Grzegorz Zbigniew: pozycja 6 : 4,27% (1 915 głosów)
- GOJ-BIRECKA Julia Krystyna: pozycja 7 : 4,27% (1 915 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GÓRSKI Maciej: pozycja 1 : 3,45% (1 547 głosów)
- DEMSKI Bartosz Jakub: pozycja 2 : 3,45% (1 547 głosów)
- CUPRIAK Agnieszka Anna: pozycja 3 : 3,45% (1 547 głosów)
- MROŻEK Grzegorz Tadeusz: pozycja 4 : 3,45% (1 547 głosów)
- KORNICKA Anna Justyna: pozycja 5 : 3,45% (1 547 głosów)
- JANICZAK Sylwia Anna: pozycja 6 : 3,45% (1 547 głosów)
- PASIERBEK Anna Maria: pozycja 7 : 3,45% (1 547 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JÓŹKÓW Jan Wiktor: pozycja 1 : 5,27% (2 365 głosów)
- GRZYBEK Mieczysław Kazimierz: pozycja 2 : 5,27% (2 365 głosów)
- BŁOCH Marek Piotr: pozycja 3 : 5,27% (2 365 głosów)
- KUCYNIAK Ewa Janina: pozycja 4 : 5,27% (2 365 głosów)
- MOCZARSKI Marcin Stanisław: pozycja 5 : 5,27% (2 365 głosów)
- STANISŁAWCZUK Irena Teresa: pozycja 6 : 5,27% (2 365 głosów)
- PRĄŻYŃSKA Zuzanna Edyta: pozycja 7 : 5,27% (2 365 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA - ŚWIADOMI BRZEG:
- BEJGIER Grzegorz Krzysztof: pozycja 1 : 0,68% (306 głosów)
- MOZOLEWSKI Jan Janusz: pozycja 2 : 0,68% (306 głosów)
- ROGOWSKA Anna Agnieszka: pozycja 3 : 0,68% (306 głosów)
- BIERNACKA Agnieszka Dorota: pozycja 4 : 0,68% (306 głosów)
- KRĘCISZ Artur: pozycja 5 : 0,68% (306 głosów)
KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWA ROZWOJU ZIEMI BRZESKIEJ:
- SOBÓW Elżbieta: pozycja 1 : 1,14% (512 głosów)
- SOBÓW Ireneusz: pozycja 2 : 1,14% (512 głosów)
- SZCZEPAŃCZYK Barbara Magdalena: pozycja 3 : 1,14% (512 głosów)
- ILÓW Marek Janusz: pozycja 4 : 1,14% (512 głosów)
- ORSZAK Agnieszka Julita: pozycja 5 : 1,14% (512 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu brzeskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DZIASEK Adam Henryk: pozycja 1 : 7,33% (1 183 głosów)
- CZUJ Małgorzata: pozycja 2 : 7,33% (1 183 głosów)
- CHRUSZCZEWSKA Agnieszka: pozycja 3 : 7,33% (1 183 głosów)
- KRACZKOWSKA Daria Kamila: pozycja 4 : 7,33% (1 183 głosów)
- SŁODKOWSKI Piotr: pozycja 5 : 7,33% (1 183 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- NAJDA Wojciech: pozycja 1 : 5,2% (839 głosów)
- RAK Michał Łukasz: pozycja 2 : 5,2% (839 głosów)
- ŚWIDERSKA Katarzyna Wanda: pozycja 3 : 5,2% (839 głosów)
- FIAŁKA Róża: pozycja 4 : 5,2% (839 głosów)
- BĄCZKOWSKI Jarosław Apoloniusz: pozycja 5 : 5,2% (839 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WÓJCIK Jerzy Stanisław: pozycja 1 : 5,38% (868 głosów)
- KRUPSKA Dominika Daria: pozycja 2 : 5,38% (868 głosów)
- ZELEK-LEBIEDZIEJEWSKA Aneta: pozycja 3 : 5,38% (868 głosów)
- POZIEMSKI Rafał: pozycja 4 : 5,38% (868 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA - ŚWIADOMI BRZEG:
- ZAMOROKA Ewa Joanna: pozycja 1 : 0,95% (154 głosów)
- DROBNIAK Tomasz Dominik: pozycja 2 : 0,95% (154 głosów)
- SZEREMET Kamil: pozycja 3 : 0,95% (154 głosów)
KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWA ROZWOJU ZIEMI BRZESKIEJ:
- KOSTRZEWA Arletta Irena: pozycja 1 : 2,59% (417 głosów)
- OBORSKI Zbigniew: pozycja 2 : 2,59% (417 głosów)
- DZIENNIAK Krzysztof Stanisław: pozycja 3 : 2,59% (417 głosów)
- ROKOTNY Ilona: pozycja 4 : 2,59% (417 głosów)
- MACHNIO Maksym Jan: pozycja 5 : 2,59% (417 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?