Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Bydgoszczy
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Bydgoszczy podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- BRUSKI Rafał Piotr - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 53,5% (60 307 głosów)
- SCHREIBER Łukasz Paweł - KWW ŁUKASZA SCHREIBERA - BYDGOSKA PRAWICA: 28,72% (32 375 głosów)
- CZERSKA-THOMAS Joanna Ewa - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 12,64% (14 247 głosów)
- ADAMCZYK Maja Dominika - KWW EUROPEJSKA LEWICA: 5,15% (5 802 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MIECHOWICZ Marika: pozycja 1 : 2,48% (3 739 głosów)
- GINTHER Radosław Mariusz: pozycja 2 : 2,48% (3 739 głosów)
- ŚWIECIAK-ZAPARUCHA Joanna: pozycja 3 : 2,48% (3 739 głosów)
- BULANDA Wojciech Jan: pozycja 4 : 2,48% (3 739 głosów)
- GRALAK Oliwia Maria: pozycja 5 : 2,48% (3 739 głosów)
- RULEWSKI Jan: pozycja 6 : 2,48% (3 739 głosów)
- KANTAROWSKI Adam: pozycja 7 : 2,48% (3 739 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MATOWSKA Monika: pozycja 1 : 6,6% (9 942 głosów)
- LANGOWSKI Robert: pozycja 2 : 6,6% (9 942 głosów)
- JANKOWSKA Paulina: pozycja 3 : 6,6% (9 942 głosów)
- HETZIG Mikołaj Antoni: pozycja 4 : 6,6% (9 942 głosów)
- KOWALSKA Violetta Jadwiga: pozycja 5 : 6,6% (9 942 głosów)
- NOWACKI Jerzy Edmund: pozycja 6 : 6,6% (9 942 głosów)
- JELENIEWSKI Marek Krzysztof: pozycja 7 : 6,6% (9 942 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EUROPEJSKA LEWICA:
- KUDZIA-CZUŁKOWSKA Angelika: pozycja 1 : 0,65% (979 głosów)
- BURCHARDT Dariusz: pozycja 2 : 0,65% (979 głosów)
- TROJANOWSKI Robert: pozycja 3 : 0,65% (979 głosów)
- ADAMCZYK Maja Dominika: pozycja 4 : 0,65% (979 głosów)
- RITTER Anna: pozycja 5 : 0,65% (979 głosów)
- KOŁODZIEJEK Andrzej Adam: pozycja 6 : 0,65% (979 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SCHREIBERA - BYDGOSKA PRAWICA:
- RÓG Szymon Piotr: pozycja 1 : 4,65% (7 005 głosów)
- GRĄDZKA Izabella Elżbieta: pozycja 2 : 4,65% (7 005 głosów)
- GOŹDZIEWSKI Adam Ryszard: pozycja 3 : 4,65% (7 005 głosów)
- GÓRSKI Marian Piotr: pozycja 4 : 4,65% (7 005 głosów)
- CHMIELEWICZ Mirosława: pozycja 5 : 4,65% (7 005 głosów)
- PIOTROWSKA Sylwia Małgorzata: pozycja 6 : 4,65% (7 005 głosów)
- DZAKANOWSKI Bogdan Adam: pozycja 7 : 4,65% (7 005 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CZERSKA-THOMAS Joanna Ewa: pozycja 1 : 1,69% (3 167 głosów)
- ŁUGIEWICZ Marek: pozycja 2 : 1,69% (3 167 głosów)
- BARWIŃSKI Bartosz Robert: pozycja 3 : 1,69% (3 167 głosów)
- POPIESZ Zbigniew Piotr: pozycja 4 : 1,69% (3 167 głosów)
- HOFFMANN Adam Andrzej: pozycja 5 : 1,69% (3 167 głosów)
- ZARĘBA Barbara Maria: pozycja 6 : 1,69% (3 167 głosów)
- OCIŃSKA Daria Anna: pozycja 7 : 1,69% (3 167 głosów)
- KWIATKOWSKI Karol Krzysztof: pozycja 8 : 1,69% (3 167 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MIKOŁAJCZAK Jakub Wojciech: pozycja 1 : 6,66% (12 511 głosów)
- NOWICKA Izabela: pozycja 2 : 6,66% (12 511 głosów)
- NITKIEWICZ Ireneusz Michał: pozycja 3 : 6,66% (12 511 głosów)
- TOMASZEWSKA Katarzyna Joanna: pozycja 4 : 6,66% (12 511 głosów)
- ŁAWNICZAK Aleksander Ryszard: pozycja 5 : 6,66% (12 511 głosów)
- OGRODOWICZ Rafał Andrzej: pozycja 6 : 6,66% (12 511 głosów)
- MARZEC Renata: pozycja 7 : 6,66% (12 511 głosów)
- SZOPIŃSKI Jan Józef: pozycja 8 : 6,66% (12 511 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EUROPEJSKA LEWICA:
- TROJANOWSKA Kamila Anna: pozycja 1 : 0,76% (1 426 głosów)
- SZCZERBIAK Julia Natalia: pozycja 2 : 0,76% (1 426 głosów)
- KOŁODZIEJEK Kamil Krzysztof: pozycja 3 : 0,76% (1 426 głosów)
- KUCHAJEWICZ Mikołaj Krystian: pozycja 4 : 0,76% (1 426 głosów)
- MADEJ Tomasz Jerzy: pozycja 5 : 0,76% (1 426 głosów)
- BRUKWICKI Mariusz: pozycja 6 : 0,76% (1 426 głosów)
- LIPIŃSKA Hanna Ewa: pozycja 7 : 0,76% (1 426 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SCHREIBERA - BYDGOSKA PRAWICA:
- KRZEMKOWSKI Michał: pozycja 1 : 3,49% (6 550 głosów)
- WALCZAK Piotr Andrzej: pozycja 2 : 3,49% (6 550 głosów)
- BIEŻUŃSKA Monika: pozycja 3 : 3,49% (6 550 głosów)
- FRELICHOWSKI Krystian Andrzej: pozycja 4 : 3,49% (6 550 głosów)
- DŁUSKA Joanna Karolina: pozycja 5 : 3,49% (6 550 głosów)
- STANKIEWICZ Marek Paweł: pozycja 6 : 3,49% (6 550 głosów)
- PASTWA Paulina: pozycja 7 : 3,49% (6 550 głosów)
- LEWANDOWSKI Marcin Krzysztof: pozycja 8 : 3,49% (6 550 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- HOPPE Tomasz Jan: pozycja 1 : 2,3% (4 328 głosów)
- KOŁODYŃSKI Maciej Adam: pozycja 2 : 2,3% (4 328 głosów)
- SZATKOWSKI Robert: pozycja 3 : 2,3% (4 328 głosów)
- GUZIOŁEK Agnieszka Dorota: pozycja 4 : 2,3% (4 328 głosów)
- JÓŹWIAK Natalia Maria: pozycja 5 : 2,3% (4 328 głosów)
- POGORZAŁY Roksana Agnieszka: pozycja 6 : 2,3% (4 328 głosów)
- GINTER Sławomir Ryszard: pozycja 7 : 2,3% (4 328 głosów)
- ŚWIĘCICKI Marcin Wojciech: pozycja 8 : 2,3% (4 328 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZAGŁOBA-ZYGLER Lech Andrzej: pozycja 1 : 6,56% (12 363 głosów)
- WIŁNICKI Szymon Piotr: pozycja 2 : 6,56% (12 363 głosów)
- DROZD Kazimierz: pozycja 3 : 6,56% (12 363 głosów)
- GAŁĘSKA Maria Władysława: pozycja 4 : 6,56% (12 363 głosów)
- TACZANOWSKI Nicolas: pozycja 5 : 6,56% (12 363 głosów)
- NOWACKA Wioletta Krystyna: pozycja 6 : 6,56% (12 363 głosów)
- POLASIK Justyna: pozycja 7 : 6,56% (12 363 głosów)
- KWIATOŃ Jan Rudolf: pozycja 8 : 6,56% (12 363 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SCHREIBERA - BYDGOSKA PRAWICA:
- BIELAWA Wojciech Paweł: pozycja 1 : 3,64% (6 864 głosów)
- SIEG Paweł Mateusz: pozycja 2 : 3,64% (6 864 głosów)
- MICHAŁEK Bernadeta: pozycja 3 : 3,64% (6 864 głosów)
- KOSTRZEWA Robert: pozycja 4 : 3,64% (6 864 głosów)
- SIUDA Danuta: pozycja 5 : 3,64% (6 864 głosów)
- MARCINKOWSKA Magdalena: pozycja 6 : 3,64% (6 864 głosów)
- MAŁECKA Katarzyna: pozycja 7 : 3,64% (6 864 głosów)
- BARTOSZEK Wojciech Andrzej: pozycja 8 : 3,64% (6 864 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŚMIGIELSKA-SKUTECKA Klaudia: pozycja 1 : 1,73% (3 017 głosów)
- PRZEPIÓRA Paweł Sławomir: pozycja 2 : 1,73% (3 017 głosów)
- KOŁODZIEJ Kosma: pozycja 3 : 1,73% (3 017 głosów)
- SANKOWSKI Paweł Maksymilian: pozycja 4 : 1,73% (3 017 głosów)
- BŁASZCZYK Tomasz Paweł: pozycja 5 : 1,73% (3 017 głosów)
- FILIŃSKA Ewa Magdalena: pozycja 6 : 1,73% (3 017 głosów)
- BŁASIK Anna Bernadeta: pozycja 7 : 1,73% (3 017 głosów)
- MACHERZYŃSKA Anetta Agnieszka: pozycja 8 : 1,73% (3 017 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RUSIELEWICZ Elżbieta Teresa: pozycja 1 : 7,19% (12 570 głosów)
- TYLICKI Zdzisław: pozycja 2 : 7,19% (12 570 głosów)
- KUFEL Robert: pozycja 3 : 7,19% (12 570 głosów)
- CZWOJDA Janusz Jan: pozycja 4 : 7,19% (12 570 głosów)
- TADYCH Hubert: pozycja 5 : 7,19% (12 570 głosów)
- POCIOT Monika Agnieszka: pozycja 6 : 7,19% (12 570 głosów)
- SKALSKI Krzysztof Witold: pozycja 7 : 7,19% (12 570 głosów)
- RZĘSKA Grażyna: pozycja 8 : 7,19% (12 570 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SCHREIBERA - BYDGOSKA PRAWICA:
- BOKIEJ Paweł: pozycja 1 : 3,58% (6 267 głosów)
- GASTOŁ Damian Jan: pozycja 2 : 3,58% (6 267 głosów)
- GRALIK Jędrzej Marek: pozycja 3 : 3,58% (6 267 głosów)
- GAUL Jan Antoni: pozycja 4 : 3,58% (6 267 głosów)
- KASZUBSKA Maria Teresa: pozycja 5 : 3,58% (6 267 głosów)
- GUZEK Katarzyna Małgorzata: pozycja 6 : 3,58% (6 267 głosów)
- PŁACZKIEWICZ Beata Maria: pozycja 7 : 3,58% (6 267 głosów)
- PASTUSZEWSKI Stefan Marian: pozycja 8 : 3,58% (6 267 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SCHAFFRATH Rafał: pozycja 1 : 1,65% (2 265 głosów)
- KASIERSKI Marcin Andrzej: pozycja 2 : 1,65% (2 265 głosów)
- JANKOWSKA Agnieszka Jowita: pozycja 3 : 1,65% (2 265 głosów)
- GROCHOWALSKI Sebastian Grzegorz: pozycja 4 : 1,65% (2 265 głosów)
- KASZUBOWSKI Daniel Przemysław: pozycja 5 : 1,65% (2 265 głosów)
- HEJMANN Agnieszka Magdalena: pozycja 6 : 1,65% (2 265 głosów)
- WALCZAK-BARANOWSKA Magdalena: pozycja 7 : 1,65% (2 265 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZWOLAK Mateusz: pozycja 1 : 7,75% (10 627 głosów)
- MACKIEWICZ Anna Zofia: pozycja 2 : 7,75% (10 627 głosów)
- CZYŻEWSKI Adrian: pozycja 3 : 7,75% (10 627 głosów)
- RÓŻAŃSKA-MAJCHRZAK Bernadeta Aldona: pozycja 4 : 7,75% (10 627 głosów)
- ŚWIĄTKOWSKI Maciej: pozycja 5 : 7,75% (10 627 głosów)
- WAWRZYNIAK Magdalena Cecylia: pozycja 6 : 7,75% (10 627 głosów)
- RATAJCZAK Aurelia: pozycja 7 : 7,75% (10 627 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EUROPEJSKA LEWICA:
- FAC Kacper Michał: pozycja 1 : 0,74% (1 012 głosów)
- WALCZAK Sara Brygida: pozycja 2 : 0,74% (1 012 głosów)
- MAKOWSKI Błażej: pozycja 3 : 0,74% (1 012 głosów)
- KOŁODZIEJEK Joanna Ewa: pozycja 4 : 0,74% (1 012 głosów)
- WALCZAK Waldemar Dariusz: pozycja 5 : 0,74% (1 012 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA SCHREIBERA - BYDGOSKA PRAWICA:
- SZABELSKA Grażyna Edyta: pozycja 1 : 4,35% (5 968 głosów)
- SIEMBIDA Katarzyna Weronika: pozycja 2 : 4,35% (5 968 głosów)
- GRYSIAK Sebastian: pozycja 3 : 4,35% (5 968 głosów)
- KOŚCIERSKI Sebastian Michał: pozycja 4 : 4,35% (5 968 głosów)
- ZIĘTARSKA Katarzyna: pozycja 5 : 4,35% (5 968 głosów)
- NOWAK Sławomir: pozycja 6 : 4,35% (5 968 głosów)
- JAGIELSKI Leszek Kazimierz: pozycja 7 : 4,35% (5 968 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?